Dziś mamy 14 grudnia 2018, piątek, imieniny obchodzą:

11 listopada 2017

Narodowe Święto Niepodległości. Modlono się w intencji Ojczyzny

fot. PM

fot. PM

11 listopada świętujemy odzyskanie przez Polskę niepodległości. Od tamtych wydarzeń #minęło 99 lat. W Nakle uroczystości z tej okazji podzielono na kilka części.

Rozpoczęto je jak zawsze Mszą św. w intencji Ojczyzny, która odprawiona została w kościele pw. św. Stanisława BiM w Nakle. W nabożeństwie uczestniczyły poczty sztandarowe i delegacje licznych instytucji, władz powiatowych i gminnych, organizacji, stowarzyszeń, szkół, służb mundurowych.

Mszę odprawił ks. proboszcz Tadeusz Michalak. Homilię rozpoczął od zacytowania słów kardynała Stefana Wyszyńskiego „Kocham Ojczyznę bardziej niż własne serce”. Przekonywał, że ten dzień nie może nam się tylko kojarzyć z dniem wolnym od pracy – Świętujmy tę wielką uroczystość – mówił. 

Po Mszy wszyscy zebrali się na ul. Ks. Skargi, by przemaszerować na nakielski rynek, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości.

Oceń artykuł: 13 7

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (3) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (7)

    X, w dniu 12-11-2017 08:45:31 napisał:

    Co tam robią przedstawiciele podobno agenturalnej partii skoro według ich guru Polskość To Nienormalność.

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Sprawdzanie geometrii kół
Sypialnia w ciemnym, orzechowym kolorze
Sprzedaż opon
Masaż gorącymi kamieniami
MEBLE PIOTR PASIEKA
Balustrady Bramy Ogrodzenia
JADALNIE
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)