Dziś mamy 15 lipca 2020, środa, imieniny obchodzą:

26 maja 2020

Nakielski chór FON. Na swoim koncie mają liczne koncerty

fot. pow.

fot. pow.

Chór FON, który działa przy I Liceum im. Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią swoją #działalność rozpoczął w listopadzie 2018 roku. Dyrygentem zespołu jest Marta Trudzińska - absolwentka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy.

Pani Marta Trudzińska ukończyła dwa kierunki - prowadzenie zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych na wydziale Dyrygentury Chóralnej i Edukacji Muzycznej oraz edukację artystyczną w zakresie sztuki muzycznej na wydziale Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej. Obecnie Pani Marta Trudzińska jest nauczycielem w dwóch nakielskich szkołach: w liceum im. Bolesława Krzywoustego oraz w Szkole Muzycznej I stopnia w Nakle.

Repertuar chóru dostosowany jest do okoliczności związanych z uroczystościami szkolnymi oraz do koncertów na terenie powiatu i gminy. Chórzyści śmiało podejmują każde muzyczne wyzwanie systematycznie spotykając się w murach szkoły. Praca w chórze jest okazją do rozwijania uczniowskich pasji i uzdolnień. Praca nad poszczególnymi utworami przebiega sprawnie, a rezultaty radują ucho odbiorców! Determinacja młodych adeptów sztuki pozwala odnosić pierwsze sukcesy. Młodzież podkreśla, że przyjazna atmosfera w zespole bardzo pomaga w rozczytywaniu trudniejszych utworów i praca dzięki temu jest przyjemna.

Zespół składa się z 14 osób. Dzięki zajęciom uczniowie nawiązali nowe kontakty! Niektórzy twierdzą, że już na lata! Pomimo tak krótkiej działalności, licealiści brali udział w niejednym koncercie. Między innymi: w parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Nakle, w Nakielskim Ośrodku Kultury, w Domu Pomocy Społecznej w Nakle, koncertowali w Dziennym Domu Pobytu w Paterku, śpiewali podczas III Jesiennego Festiwalu Chórów Nakielsis Cantat oraz na Festiwalu „720 minut muzyki”. Prężna działalność zaowocowała zaproszeniem na niemiecki Festiwal w Finsterwalde w 2020 roku.

Materiał: Marta Trudzińśka – dyrygent Chóru FON

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 9 26

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)