Dziś mamy 20 kwietnia 2024, sobota, imieniny obchodzą:

07 stycznia 2020

Nakielski Koncert Noworoczny za nami. Gwiazdą wieczoru była Natalia Kukulska

fot. Dariusz Górzyński

fot. Dariusz Górzyński

To już nakielska tradycja, iż w pierwszy weekend nakielanie witają Nowy Rok prawdziwą #muzyczną ucztą. Gościem specjalnym wydarzenia była Natalia Kukulska.

Bilety na tegoroczny koncert rozeszły się w mgnieniu oka. Podobnie było w niedzielę 5 stycznia 2020 z zapełnieniem kościoła pw. Św. Stanisława BiM przez przybyłych słuchaczy. Punktualnie o godz. 18:00 Poznańska Orkiestra Symfoniczna pod dyrygenturą Łukasza Łodygowskiego przywitała publiczność dziełem Johanna Straussa "Nad pięknym modrym Dunajem". Następnie głos zabrał konferansjer Cezary Nelkowski, który był muzycznym "przewodnikiem" w trakcie trwania całego koncertu. Zanim jednak koncertowanie rozpoczęło się już na dobre, krótki rys historyczny stycznia 1920 roku przedstawił Dyrektor Muzeum Ziemi Krajeńskiej Tomasz Pasieka. 2020 rok to bowiem 100. rocznica powrotu Nakła nad Notecią do Macierzy.

W murach świątyni przez ponad 2 godziny rozbrzmiewały najpiękniejsze utwory muzyki klasycznej, dzieła operowe i operetkowe, a także znane na całym świecie przeboje - były to m.in. "O mio babbino caro", "Hallelujah", "'O sole mio", czy też "Usta milczą, dusza śpiewa". W polce "Feuerfest" na scenie pojawił się w niecodziennej roli kowala Burmistrz Miasta i Gminy Sławomir Napierała. Z racji trwającego okresu świątecznego oczywiście nie mogło zabraknąć też kolęd. Wspaniałe partie solowe i duety to zasługa: sopranistek Agnieszki Adamczak i Agnieszki Sokolnickiej, tenora Chaorana Zuo, czy też barytona Leszka Holca, a za solowe popisy instrumentalne odpowiadali: skrzypek Mateusz Kolasiński w utworze “Czardasz” i trębacz Piotr Krawczyk w temacie na trąbkę Michela Manganiego. Nie sposób zapomnieć też o aranżacjach Adama Sztaby czy też Marka Stefankiewicza w wykonaniu gościa specjalnego V. Nakielskiego Koncertu Noworocznego, czyli Natalii Kukulskiej, która oprócz kolęd swoim występem przypomniała słuchaczom o utworach swojej mamy - Anny Jantar. Na koniec Poznańska Orkiestra Symfoniczna zagrała Marsz Radetzky'ego. Publiczność wielokrotnie nagradzała artystów gromkimi brawami i owacjami na stojąco.

Organizatorami wydarzenia była Gmina Nakło nad Notecią i Nakielski Ośrodek Kultury, przy współpracy z Parafią pw. Św. Stanisława BiM w Nakle nad Notecią.

materiał: Szymon Niemczewski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 49 19

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Ciekawe miejsca na terenie Leśnictwa Dębogóra. Co warto zobaczyć?

Pogoda nie zachęca wręcz do #wychodzenia na zewnątrz, więc My chcemy Was zachęcić do lektury przy porannej kawie. Tym razem kilka ciekawych miejsc na terenie Leśnictwa Dębogóra.

(czytaj więcej)
0

Rocznica powstania w gettcie warszawskim. Heroiczna walka

Dzisiaj, 19 kwietnia przypada# 81. rocznica powstania w getcie warszawskim.

(czytaj więcej)
0

Ćwiczenia strażaków w Szczecinie. Doskonały obiekt do nauki

W ramach zawartego porozumienia o współpracy #z Politechniką Szczecińską ratownicy OSP JRS wzięli udział w ćwiczeniach zorganizowanych w Akademickim Centrum Szkoleniowym MUSTC.

(czytaj więcej)
0

Edukacyjny piknik z okazji Dnia Ziemi. Wstęp bezpłatny

22 kwietnia 2024 r. po raz pięćdziesiąty czwarty obchodzimy# Dzień Ziemi. To święto ekologiczne, które w tym roku promowane jest hasłem: Planeta kontra plastik. W ramach obchodów Główny Inspektorat Ochrony Środowiska jest współorganizatorem edukacyjnego pikniku na terenie Państwowego Instytutu Geologicznego – PIB.

(czytaj więcej)