Dziś mamy 23 maja 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

11 marca 2019

Nakielska policjantka spotkała się z uczniami w Występie i Potulicach

fot. pow

fot. pow

O konfliktach rówieśniczych, cyberprzemocy, czynach karalnych popełnianych przez nieletnich oraz# ochronie prawnej funkcjonariuszy publicznych, rozmawiała z uczniami w szkole w Występie i Potulicach nakielska policjantka sierż. szt. Zofia Wrzeszcz.

Sierż. szt. Zofia Wrzeszcz z nakielskiego zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii w miniony piątek (8.03.19) przeprowadziła spotkania profilaktyczne z uczniami szkoły w Potulicach i Występie.

Mundurowa wiele mówiła na temat cyberprzemocy. Przypominała, że obrażanie innych na różnego rodzaju portalach internetowych, czy wykorzystywanie zdjęć z wizerunkiem innych osób jest przestępstwem, a dla nieletniego stanowi czyn karalny i młody człowiek może z tego tłumaczyć się w sądzie.

Sierż. szt. Wrzeszcz zwracała też uwagę, że nie ma anonimowości w sieci, a sprawcy popełnianych za jej pośrednictwem przestępstw ponoszą odpowiedzialność prawną.

Na spotkaniach mowa była też o konfliktach rówieśniczych oraz ochronie prawnej nauczycieli, jako funkcjonariuszy publicznych.

podkom. Justyna Andrzejewska

Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szczotki do włosów tytanowe Termix
Sprawdzanie geometrii kół
Zestaw wypoczynkowy na stelażu drewnianym
Oczyszczanie twarzy
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Meble kuchenne - na zamówienie
Sypialnia Dąb Sonoma i wstawki w połyskującej bieli
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)