Dziś mamy 19 lutego 2020, środa, imieniny obchodzą:

16 sierpnia 2019

Nakielscy strzelcy. Uczcili Święto Wojska Polskiego

fot. Jednostka Strzelecka 2073

fot. Jednostka Strzelecka 2073

Nakielscy Strzelcy nie zapominają o# żołnierzach Rzeczypospolitej, których już nie ma wśród nas. Święto Wojska Polskiego zobowiązuje do pamięci o nich.

15 sierpnia 2019 roku odwiedziliśmy groby i miejsca śmierci Powstańców Wielkopolskich, żołnierzy września 1939 roku, bojowników podziemia niepodległościowego z lat czterdziestych ubiegłego wieku.

Nasza trasa objęła pięć lokalizacji:
- Bydgoszcz: groby znanych i nieznanych żołnierzy polskich poległych w latach 1939-1945 oraz groby członków powojennego podziemia antykomunistycznego,
- Słupowo: grób kawalerzysty Józefa Palacza, poległego 3 września 1939 roku,
- Krojanty: grób czterech nieznanych polskich żołnierzy z 1939 roku,
- Okolice Chojnic: miejsce śmierci siedmiu partyzantów Gryfa Pomorskiego, poległych w trakcie walk w pobliżu leśnego bunkra w 1944 roku,
- Nakło nad Notecią: grób Powstańców Wielkopolskich.
Dzisiejsze Święto Wojska Polskiego jest również dla Was!

Materiał: Jednostka Strzelecka 2073 - Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 65 86

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Masz sprawdzony przepis na pyszną pizzę? Podziel się nim z nami!

W ciągu całego roku pojawia się wiele świąt i okazji, podczas których na stołach lądują #różnorodne przysmaki. Każde przyjęcie, mniejsze i większe, wymaga odpowiedniej oprawy kulinarnej. 9 lutego to jednak data szczególna, zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów włoskich kulinariów - Międzynarodowy Dzień Pizzy.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)