Dziś mamy 22 września 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

16 sierpnia 2019

Nakielscy strzelcy. Uczcili Święto Wojska Polskiego

fot. Jednostka Strzelecka 2073

fot. Jednostka Strzelecka 2073

Nakielscy Strzelcy nie zapominają o# żołnierzach Rzeczypospolitej, których już nie ma wśród nas. Święto Wojska Polskiego zobowiązuje do pamięci o nich.

15 sierpnia 2019 roku odwiedziliśmy groby i miejsca śmierci Powstańców Wielkopolskich, żołnierzy września 1939 roku, bojowników podziemia niepodległościowego z lat czterdziestych ubiegłego wieku.

Nasza trasa objęła pięć lokalizacji:
- Bydgoszcz: groby znanych i nieznanych żołnierzy polskich poległych w latach 1939-1945 oraz groby członków powojennego podziemia antykomunistycznego,
- Słupowo: grób kawalerzysty Józefa Palacza, poległego 3 września 1939 roku,
- Krojanty: grób czterech nieznanych polskich żołnierzy z 1939 roku,
- Okolice Chojnic: miejsce śmierci siedmiu partyzantów Gryfa Pomorskiego, poległych w trakcie walk w pobliżu leśnego bunkra w 1944 roku,
- Nakło nad Notecią: grób Powstańców Wielkopolskich.
Dzisiejsze Święto Wojska Polskiego jest również dla Was!

Materiał: Jednostka Strzelecka 2073 - Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu

Oceń artykuł: 65 86

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Kocioł gazowy alternatywą dla „kopciucha”. Dlaczego warto zdecydować się na wymianę źródła ciepła?

Jesień coraz bliżej i już niebawem będziemy uruchamiać ogrzewanie w naszych domach.# To ostatni dzwonek, by wymienić zasilane węglem, przestarzałe i nieefektywne „kopciuchy” na kotły gazowe, które umożliwią zaoszczędzenie energii oraz oddychanie czystszym powietrzem.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)