Nakielscy strażacy w mistrzostwach województwa. Strzelili 33 bramki

fot. KP PSP w Nakle
W dniach 18 i 20 marca 2025 r. Komenda Powiatowa PSP w # Mogilnie była gospodarzem XVII Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Halowej Piłce Nożnej.
Pierwszego dnia mistrzostw 19 drużyn reprezentujących Komendy Miejskie i Powiatowe PSP woj. kujawsko-pomorskiego oraz reprezentacja Szkoły Podoficerskiej PSP w Bydgoszczy walczyło o wyjście z grup, aby zakwalifikować się do turnieju finałowego.
Nasza reprezentacja po rozegraniu 4 meczów grupowych zdobyła 10 punktów, co pozwoliło na wyjście z grupy z pierwszego miejsca.
Wyniki spotkań grupowych w pierwszym dniu mistrzostw:
1. KP PSP Nakło 1:1 KP PSP Inowrocław;
2. KP PSP Nakło 7:1 KP PSP Tuchola;
3. KP PSP Nakło 3:0 KP PSP Brodnica;
4. KP PSP Nakło 6:1 KP PSP Wąbrzeźno;
Wyniki spotkań grupowych w turnieju finałowym:
1. KP PSP Nakło 6:0 KP PSP Radziejów;
2. KP PSP Nakło 3:1 KP PSP Sępólno;
3. KP PSP Nakło 6:2 KP PSP Golub Dobrzyń.
Po zdobyciu kompletu punktów, reprezentacja KP PSP w Nakle nad Notecią wywalczyła awans do półfinału. Po wyrównanym spotkaniu, musieliśmy uznać wyższość kolegów z Aleksandrowa Kujawskiego.
Półfinał:
KP PSP Nakło nad Notecią 0:1 KP PSP Aleksandrów Kujawski
Mecz o 3 miejsce:
KP PSP Nakło 1:3 KP PSP Golub Dobrzyń
Cieszy fakt zagrania drugi raz z rzędu w półfinale Mistrzostw Województwa, w tak licznej obsadzie. Strażacy z Nakła strzelili w turnieju 33 bramki, tracąc 10. Najlepszym strzelcem turnieju został st. str. Daniel Kozak, strzelec 13 bramek dla KP PSP w Nakle nad Notecią.
materiał: kpt. Maciej Poraj, st. ogn. Michał Prybiński
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Galeria




Czytaj również
Dzisiaj Wielka Sobota. Dzień ciszy i oczekiwania

Wielka Sobota jest dniem spoczynku Jezusa# w grobie i adoracji Najświętszego Sakramentu. Obchodzona jest jako dzień błogosławieństwa, gdyż święci się wtedy ogień, wodę i wielkanocne pożywienie.
(czytaj więcej)Mozaika wielkanocnych tradycji. Rozmowa z Hanną Łopatyńską

Rozmowa z Hanną Łopatyńską, kierownikiem Działu Folkloru i Kultury Społecznej Muzeum Etnograficznego w Toruniu
(czytaj więcej)Pisanki. Na przestrzeni wieków pełniły wiele funkcji

Od najdawniejszych czasów ze Świętami # Wielkanocnymi kojarzone jest jajko, w tradycji chrześcijańskiej symbol nowego życia i zmartwychwstałego Chrystusa, w tradycji ludowej – symbol siły, płodności i miłości.
(czytaj więcej)Wielkanocne smaki z KGW. Tradycja na talerzu

W Święta Wielkanocne#, w wielu domach w regionie zaczyna pachnieć babką drożdżową, żurkiem z białą kiełbasą i świeżo pieczonym mazurkiem. A jeśli ktoś szuka prawdziwych smaków i inspiracji na świąteczny stół, wystarczy zajrzeć do Kół Gospodyń Wiejskich – takich jak to w Starym Jarużynie. Przewodnicząca Koła, pani Stanisława Rygielska, z dumą opowiada o przygotowaniach i tradycjach, które od pokoleń towarzyszą tym wyjątkowym świętom.
(czytaj więcej)