Dziś mamy 19 października 2018, piątek, imieniny obchodzą:
13 kwietnia 2018

Najsłodsze święto w roku. Przedszkolaki obchodziły Dzień Czekolady

fot. pow.

fot. pow.

Dzień 12.04 to najsłodsze święto roku. Właśnie tego dnia obchodzi się Międzynarodowy Dzień # Czekolady. Z tej okazji przedszkolaki z "Donalda" wzięły udział w radosnych obchodach tego niezwykłego święta.

Jak wiemy większość dzieci uwielbia czekoladę, w związku z tym nasi milusińscy mogli skosztować jej w płynnej postaci za sprawą fontanny - zamaczając w niej chrupki oraz owoce. Niespodzianka okazała się bardzo smaczna a dzieci z ogromnym apetytem zjadały smakołyki. Przedszkolaki podczas zajęć dowiedziały się czym jest czekolada i jaki wpływ na nasze zdrowie ma jej spożywanie. Biorąc udział w burzy mózgów zastanawiali się czy czekolada jest szkodliwa czy też nie.

Obejrzano film edukacyjny poświęcony procesowi powstawania czekolady, który wywołał żywe dyskusje wśród dzieci. W dalszej części dnia nasi mali milusińscy mieli okazję wziąć udział w zabawach dydaktycznych poświęconych tematyce, takich jak np. "Tabliczki czekolady" dopasowując ilustrację danego rodzaju czekolady do jej opakowania. Dzieci określiły także smaki czekolady, opowiedziały o swoich ulubionych rodzajach, a także wymieniły inne produkty czekoladowe. Okazało się, iż czekolada jest słodyczem bardzo chętnie spożywanym przez dzieci.

Tego dnia nie lada atrakcją okazały się także tańce z użyciem pomponów, do znanych czekoladowych hitów, takich jak np. "Czekolada". Wykonano pracę plastyczną zatytułowaną "Tabliczka czekolady". Dzieci pełne wrażeń opowiedziały rodzicom o tym magicznym dniu.

materiał: mgr Justyna Szatlach

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 12 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)