Dziś mamy 14 lipca 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

13 grudnia 2019

Najpiękniejsze święta w roku. Przedszkolaki pokazały ich wyjątkowość

fot. Katarzyna Geppert

fot. Katarzyna Geppert

Grudzień w Przedszkolu DONALD upływa pod znakiem przygotowań do # najpiękniejszych świąt w roku - Bożego Narodzenia.

Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt we wtorek 10 grudnia w Nakielskim Domu Kultury odbyło się przedstawienie bożonarodzeniowe przygotowane przez przedszkolaków z DONALDA pod kierunkiem swoich pań.

Na wstępie wszystkich zgromadzonych gości przywitała p. Dyrektor Grażyna Lewandowska, życząc wszystkim zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.  

Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. Na scenie stała wielka szopka, w której Maryja i Józef znaleźli swoje miejsce, zaś głośno rozbrzmiewające kolędy w wykonaniu uczniów Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy wypełniły cały budynek NOKU. W ten sposób rozpoczęło się wspólne kolędowanie wszystkich uczestników imprezy. 

Jako pierwsza zaprezentowała się na scenie grupa dzieci 6-letnich. Przygotowały one jasełka bożonarodzeniowe, w których to opowiedziały historię przyjścia na świat Pana Jezusa. Dzieci w specjalnie przygotowanych kostiumach w scenografii nawiązującej do Betlejem przedstawiły sceny narodzin Jezusa Chrystusa.

Wśród śpiewu aniołów do żłobka przybyli rozradowani pastuszkowie, a nowonarodzonemu dzieciątku pokłony złożyli również królowie i dzieci. Inscenizacja przeplatana była pięknymi kolędami i pastorałkami. Śpiewom towarzyszyły dźwięki gry na dzwonkach i janczarach, które sprawiły, że atmosfera zrobiła się bardzo świąteczna.

Następnie swoje programy artystyczne przedstawiły grupy młodsze 3-, 4- i 5-latki. Dzieci recytowały świąteczne wierszyki, śpiewały pastorałki przy akompaniamencie instrumentów perkusyjnych oraz zatańczyły przy żłobku nowonarodzonemu dzieciątku. Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię Świąt Bożego Narodzenia. Po występach mali aktorzy zostali nagrodzeni wielkimi brawami i gratulacjami.

Po części artystycznej na dzieci czekała wielka niespodzianka. Na scenie pojawił się Mikołaj w towarzystwie bałwana Olafa z Krainy Lodu, który obdarował artystów wspaniałymi prezentami. Oprócz wspaniałego świątecznego  nastroju nie zabrakło również poczęstunku, o który zadbali organizatorzy imprezy. Stół zastawiony był pachnącymi piernikami, cukierkami i słodkimi mandarynkami.

Na zakończenie głos zabrała ponownie p. Dyrektor, która pogratulowała małym wykonawcom wspaniałych występów. Kolejny raz okazało się, że takie wspólne spotkania, emocje i przeżycia zbliżają ludzi, a dzieciom pokazują jak ważna jest tradycja Świąt Bożego Narodzenia i jak bardzo rodzinne jest to święto.

Organizatorzy spotkania dziękują wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu imprezy bożonarodzeniowej.

materiał: Katarzyna Geppert

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)