Dziś mamy 24 stycznia 2020, piątek, imieniny obchodzą:

13 grudnia 2019

Najpiękniejsze święta w roku. Przedszkolaki pokazały ich wyjątkowość

fot. Katarzyna Geppert

fot. Katarzyna Geppert

Grudzień w Przedszkolu DONALD upływa pod znakiem przygotowań do # najpiękniejszych świąt w roku - Bożego Narodzenia.

Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt we wtorek 10 grudnia w Nakielskim Domu Kultury odbyło się przedstawienie bożonarodzeniowe przygotowane przez przedszkolaków z DONALDA pod kierunkiem swoich pań.

Na wstępie wszystkich zgromadzonych gości przywitała p. Dyrektor Grażyna Lewandowska, życząc wszystkim zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.  

Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. Na scenie stała wielka szopka, w której Maryja i Józef znaleźli swoje miejsce, zaś głośno rozbrzmiewające kolędy w wykonaniu uczniów Państwowego Zespołu Szkół Muzycznych im. Artura Rubinsteina w Bydgoszczy wypełniły cały budynek NOKU. W ten sposób rozpoczęło się wspólne kolędowanie wszystkich uczestników imprezy. 

Jako pierwsza zaprezentowała się na scenie grupa dzieci 6-letnich. Przygotowały one jasełka bożonarodzeniowe, w których to opowiedziały historię przyjścia na świat Pana Jezusa. Dzieci w specjalnie przygotowanych kostiumach w scenografii nawiązującej do Betlejem przedstawiły sceny narodzin Jezusa Chrystusa.

Wśród śpiewu aniołów do żłobka przybyli rozradowani pastuszkowie, a nowonarodzonemu dzieciątku pokłony złożyli również królowie i dzieci. Inscenizacja przeplatana była pięknymi kolędami i pastorałkami. Śpiewom towarzyszyły dźwięki gry na dzwonkach i janczarach, które sprawiły, że atmosfera zrobiła się bardzo świąteczna.

Następnie swoje programy artystyczne przedstawiły grupy młodsze 3-, 4- i 5-latki. Dzieci recytowały świąteczne wierszyki, śpiewały pastorałki przy akompaniamencie instrumentów perkusyjnych oraz zatańczyły przy żłobku nowonarodzonemu dzieciątku. Przedszkolaki z dużym zaangażowaniem odgrywały swoje role i przeżywały magię Świąt Bożego Narodzenia. Po występach mali aktorzy zostali nagrodzeni wielkimi brawami i gratulacjami.

Po części artystycznej na dzieci czekała wielka niespodzianka. Na scenie pojawił się Mikołaj w towarzystwie bałwana Olafa z Krainy Lodu, który obdarował artystów wspaniałymi prezentami. Oprócz wspaniałego świątecznego  nastroju nie zabrakło również poczęstunku, o który zadbali organizatorzy imprezy. Stół zastawiony był pachnącymi piernikami, cukierkami i słodkimi mandarynkami.

Na zakończenie głos zabrała ponownie p. Dyrektor, która pogratulowała małym wykonawcom wspaniałych występów. Kolejny raz okazało się, że takie wspólne spotkania, emocje i przeżycia zbliżają ludzi, a dzieciom pokazują jak ważna jest tradycja Świąt Bożego Narodzenia i jak bardzo rodzinne jest to święto.

Organizatorzy spotkania dziękują wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu imprezy bożonarodzeniowej.

materiał: Katarzyna Geppert

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez opakowań foliowych. Dlaczego warto z nich zrezygnować?

Na całym świecie produkowane są gigantyczne ilości odpadów. Powstające każdego roku # wyroby z tworzyw sztucznych można liczyć w milionach ton.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)