Dziś mamy 21 września 2021, wtorek, imieniny obchodzą:

01 czerwca 2021

Najmłodsi przygotowali występy dla rodziców. Zabawy było co niemiara

fot. Dariusz Górzyński

fot. Dariusz Górzyński

Druga połowa maja upłynęła w Przedszkolu "Donald" pod# znakiem uroczystych obchodów Dnia Rodziny w poszczególnych grupach wiekowych.

W tym roku uroczystości te odbyły się bez udziału Rodziców ze względu na obecną sytuację epidemiczną. Przedszkolaki pod kierunkiem swoich Pań przygotowały występy dla ukochanych Rodziców. Dzieci jak na prawdziwych artystów przystało zaprezentowały swoje talenty artystyczne: wygłaszając pełne uczuć wierszyki tematyczne, przedstawiając scenki rodzajowe, śpiewając wzruszające piosenki o mamie i tacie, a także wykonując przepiękne tańce. W formie tanecznej zaprezentowano: ,,Taniec kwiatów i motyli”- taniec z pomponami do melodii J. Straussa ,,Nad pięknym, modrym Dunajem”, ,,Walc kwiatów”- taniec z chustami do utworu P. Czajkowskiego, układ taneczny do utworu ,,Toca – toca”, ,,Taniec kwiatów”, ,,Wiosenną cza- czę”- taniec z chustami oraz ,,Brazylijską Sambę”.

Dzieci z ogromnym zapałem i dokładnością zaprezentowały także grę na instrumentach perkusyjnych do melodii B. Strauss ,,Zabawa z woreczkami” oraz do piosenek tematycznych.

Przedszkolaki za przepiękne występy otrzymały gromkie brawa od Pani Dyrektor oraz swoich Pań, a także słodkości.
Programy artystyczne dzieci zostały zarejestrowane dzięki technologii cyfrowej i wręczono je Rodzicom w postaci płyt DVD jako formę prezentu.

Do uroczystych obchodów Dnia Rodziny przedszkolaki przygotowywały się z ogromnym poświęceniem i wytrwałością - uczestnicząc w próbach przedstawień, wykonując przepiękne prezenty dla swoich Rodziców. Gotowe niespodzianki wręczono mamie i tacie pod koniec dnia. Nie zabrakło takich upominków jak: laurki z serduszkami, kwiatki dla mam, zakładki do książek, medale super taty, dyplomy dla najlepszej mamy, muszki, krawaty dla tatusiów, obrazki majowej łąki w antyramie, szklane skarbonki, kolorowe pudełka na skarby.

Rodzice z ogromnym wzruszeniem i radością przyjęli podarunki ściskając w objęciach swoje pociechy. Wszystkie występy zarejestrował i zdjęcia wykonał Pan Dariusz Górzyński. Za co bardzo dziękujemy.

Materiał: mgr Justyna Szatlach

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 16 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Co trzeci Polak nie chce się szczepić. Większe ograniczenia rozwiązaniem?

Co trzeci Polak mówi, że nie zamierza się# szczepić przeciwko COVID-19 i nie są w stanie wpłynąć na to ani obawy o zdrowie, ani o finanse. Nie zmienia tego też przekonanie o nadejściu jesienią czwartej fali zakażeń i nieuchronności wprowadzenia restrykcji czy nawet lockdownu. Jeśli chodzi o ograniczenia dla niezaszczepionych, to tylko nieliczne sytuacje znajdują niewielką przewagę zwolenników wprowadzenia zakazów dla pozbawionych szczepień – wynika z badania zrealizowanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)
0

Młodzi chętnie kontynuują tradycję przygotowywania przetworów na zimę

Polacy kochają przetwory – po raz kolejny pokazało cykliczne# badanie Barometr Providenta. Za specjałami ze słoika nie przepada zaledwie 3 proc. respondentów. Choć ulubionym przysmakiem Polaków w każdym wieku są kiszone ogórki, można zauważyć, że im młodsi badani, tym większa słabość do słodkich, owocowych smaków.

(czytaj więcej)
0

Rozmowa szer. Agatą Wasiluk. W weekend zdobyła V-ce Mistrzostwo Polski

Żołnierz 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony# Terytorialnej szer. Agata Wasiluk ma 24 lata. Pochodzi z Bydgoszczy, na co dzień służy w 82 batalionie lekkiej piechoty w Inowrocławiu, który podlega pod brygadę. Ma 177 cm wzrost i 64 kg wagi. Ukończyła studia pierwszego stopnia z wychowania fizycznego.

(czytaj więcej)
0

Apetyt na kawę służy zdrowej starości. Dobroczynne związki zaklęte w filiżance

Co piąty mieszkaniec Unii Europejskiej ma 65 lat i więcej#. Oznacza to, że niemal 100 milinów ludzi na naszym kontynencie mierzy się z wyzwaniami późnego wieku. Wśród nich znajduje się wiele rodzajów zaburzeń zdolności poznawczych, w tym choroba Alzheimera. Schorzenie to dotyka już 5 proc. osób w tym wieku. Przewiduje się, że populacja osób starszych będzie rosła, co prawdopodobnie będzie równoznaczne ze wzrostem liczby osób cierpiących na chorobę Alzheimera. Nie dziwi więc zwiększony wysiłek naukowców w celu poszukiwania czynników mogących przedłużać sprawność umysłową. Jedynym z nich, szczególnie przykuwającym uwagę badaczy, jest kawa.

(czytaj więcej)