Dziś mamy 17 stycznia 2020, piątek, imieniny obchodzą:

12 listopada 2019

Nadzieja podbiła Maltę. Wspomnienia z muzycznej podróży

fot. Szymon Niemczewski

fot. Szymon Niemczewski

W dniach 2-9.11.2019 mieliśmy możliwość odwiedzić Maltę#, by śpiewem móc promować naszą Małą Ojczyznę - Nakło nad Notecią. Bezpiecznie wróciliśmy już do domu. Oto jak na "gorąco", zaraz po wylądowaniu na poznańskim lotnisku, podsumowaliśmy ten wyjazd:

"To był bardzo intensywny tydzień. Dla nas, z racji na śpiew podczas koncertów, prób, czy warsztatów. Łatwo nie miały też krokomierze w naszych telefonach, które grzały się do czerwoności, za sprawą pokonywanych tras. Udało nam się odwiedzić znaczną część Malty, a także Gozo. Przejechaliśmy autobusami (z dachem i bez) wyspę wzdłuż i wszerz na 1 bilecie, co każdemu możemy polecić z czystym sumieniem, bo to żadna filozofia. Kiedy znudziły nam się już maltańskie "PKSy" pokonywaliśmy odległości drogą wodną. Próbowaliśmy lokalnych potraw i specjałów - królika, koziego sera, czy ftirę, śCISKając przy tym w dłoniach tamtejsze napoje chłodzące (ciepły listopad nam się trafił w tym roku). Podążaliśmy śladami twórców Gry o Tron odwiedzając lokacje z serialu. Doświadczyliśmy przy tym maltańskich skrajności - od pięknych bogatych i czystych miejsc, po totalne ruiny, biedę czy brud tamtejszych ulic. Jedno jest pewne - widok na Vallettę z tarasu Hotelu Marina w Sliemie z pewnością zostanie z nami na długo.

Zapytacie dlaczego to wszystko nas tak cieszy? Wychowaliśmy się w małej miejscowości. Nigdy nie marzyliśmy o podróżach. Zawsze najbardziej zależało nam by śpiewać! I to właśnie dzięki śpiewaniu możemy teraz zwiedzać świat. Serdecznie dziękujemy za wsparcie naszego przedsięwzięcia Gminie Nakło nad Notecią, a przede wszystkim Nakielskiemu Ośrodkowi Kultury z Michałem Dubkowskim na czele. Bez Was by się to nie udało. Dziękujemy także o. Joe i Noelowi z parafii pw. Jezusa z Nazaretu w Sliemie, którzy pomogli zorganizować nam 2 koncerty, które zaśpiewaliśmy dla zgromadzonych wiernych. Jeden z tych koncertów transmitowany był w telewizji Smash.

Wylądowalismy już w Poznaniu. Czas na powrót do Nakła nad Notecią. Jeżeli zastanawiacie się jakie mamy dalsze plany to przełączamy się teraz w tryb prób. Przygotowujemy się do czegoś, o czym powiemy Wam niebawem - dlatego pozostańcie z nami w kontakcie i #badzcie_przy_Nadziei".

materiał: Szymon Niemczewski / Chór Nadzieja

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

 

Oceń artykuł: 9 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Jak utrzymać porządek w nowym roku? Poznaj 5 trików na odświeżenie domu

Nie przepadasz za sprzątaniem, ale lubisz, kiedy w domu wszystko jest w # porządku? Chociaż nie istnieje żaden magiczny sposób na to, aby porządek robił się sam, to okazuje się, że wcale nie musisz spędzać na walce z bałaganem długich godzin.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)