Dziś mamy 12 sierpnia 2020, środa, imieniny obchodzą:

02 września 2019

Nadszedł wrzesień. Czas na naukę!

Wakacje minęły bardzo szybko, bo wszystko co dobre, szybko się kończy!

Nadszedł wrzesień - czas rozpocząć naukę! Uczniowie nakielskiej Dwójki zaprezentowali krótki program artystyczny, w którym wspomnieli nie tylko o wakacyjnych przyjemnościach, ale również o przypadającej wczoraj 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. W Szkole Podstawowej nr 2 w Nakle uroczystości rozpoczęły się o 9.00 i zgromadziły na boisku szkoły uczniów, ich rodziców, nauczycieli i pracowników placówki.

Wszystkich zebranych powitała dyrektor Anna Maćkowska, która kierując wiele słów do licznie zgromadzonych, powiedziała "Dziecko jest księgą, którą powinniśmy czytać i w której powinniśmy pisać". Szczególne słowa powitania skierowała do najmłodszych uczniów. W roku szkolnym 2019/2020 uczyć się będzie w Dwójce 566 uczniów. W szkole pracuje 71 nauczycieli i 13 pracowników obsługi i administracji. W Dwójce powstały w tym roku szkolnym trzy oddziały klas pierwszych, wśród nich dwie integracyjne. Wychowawcami pierwszoklasistów zostały: Lilianna Grabarkiewicz i Małgorzata Jankowska, Katarzyna Kemnitz - Beger i Maria Przykłocka oraz Ewa Bębnista. Anna Maćkowska powitała bardzo liczne grono nowych nauczycieli, którzy od tego roku szkolnego rozpoczęli pracę w Dwójce.

Po krótkim programie artystycznym przygotowanym przez klasę 6a i 5b wraz z nauczycielami Beatą Witusińską i Sylwią Kozłowską pani dyrektor życzyła wszystkim udanego roku szkolnego. Podkreśliła, że szkoła jest otwarta na drugiego człowieka, jego zainteresowania, możliwości i potrzeby. Rodzicom życzyła pociechy z dzieci a dzieciom samych dobrych chwil spędzonych w murach szkoły. Podkreśliła, że liczy na dobrą współpracę rodziców, uczniów i nauczycieli. Na zakończenie uroczystości słowa udanego roku szkolnego i katechetycznego skierował do uczniów ks. Tadeusz Michalak - proboszcz parafii św. Stanisława. Niech to będzie wspaniały, bezpieczny i udany rok szkolny!!! A kolejne wakacje już za dziesięć miesięcy!

Materiał: Monika Stachowska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

 

Oceń artykuł: 5 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Szpik kostny jest „fabryką” krwinek. Co się dzieje, gdy pojawia się nowotwór krwi?

Ludzki organizm działa jak dobrze zaprojektowane miasto, w którym każdy element ma #określoną, istotną funkcję. I tak, rolę ulic, za pomocą których odbywa się transport niezbędnych do życia produktów - pełnią żyły i tętnice. Układ kostny jest rusztowaniem dla całego ciała, ale jednocześnie konstrukcją ochronną dla narządów wewnętrznych. Poszczególne komórki to mieszkańcy - muszą być silne i zdrowe, żeby móc stale rozbudowywać i odnawiać swoje „miasto”. Tak właśnie działa zdrowy organizm. A co się dzieje, gdy pojawia się nowotwór krwi? Jaką rolę wówczas pełni szpik?

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)