Dziś mamy 17 lutego 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

04 sierpnia 2018

Na rowerach wyruszyli na pątniczy szlak. Każdy dzień zaczyna się mszą świętą

fot. powierzone

fot. powierzone

Pielgrzymowanie na Jasną Górę wciąż pozostaje wyjątkowym, niepowtarzalnym i bardzo osobistym # przeżyciem dla każdego pątnika.

Do Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej na Jasnej Górze wiedzie ponad 50 szlaków pątniczych, którymi przybywa rocznie ok. 350 pielgrzymek.

W środę 1 sierpnia br., po porannej Mszy św. sprawowanej przez ks. proboszcza Piotra Orzechowskiego w kościele pw. św. Jakuba w Zabartowie pielgrzymi z Promienistej ruszyli w swój kolejny rowerowy pątniczy szlak. Każdy kolejny dzień zaczynają od Eucharystii, po której ruszają w drogę.

W tym roku upały mocno dają się we znaki, jednak nikt się nie poddaje i z radością w sercach wszyscy dalej zmierzają na Jasną Górę.

materiał: Iwona Wawrzyniak

Oceń artykuł: 22 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)