Dziś mamy 25 stycznia 2020, sobota, imieniny obchodzą:

17 czerwca 2019

Na prace przy polichromiach i remont dachu. Przyznano pieniądze dla parafii

fot. archiwum

fot. archiwum

Gmina Nakło przyznała kolejne pieniądze dla nakielskich parafii na prace #konserwatorskie, restauratorskie lub budowlane.

Do parafii pw. św. Wawrzyńca w Nakle trafiła kwota w wysokości 30 tys. zł. Pieniądze te przeznaczone zostaną na dofinansowanie prac konserwatorskich i restauratorskich przy polichromiach ściennych znajdujących się w kościele.

Drugą dotację przyznano parafii pw. św. Stanisława w Nakle. Tu kwota jest zdecydowanie wyższa - 150 tys. zł, a przeznaczona zostanie na dofinansowanie prac konserwatorskich i restauratorskich dachu kościoła.

Podczas sesji Rady Miejskiej w Nakle uchwał nie podjęto jednogłośnie. W przypadku obydwu od głosu wstrzymała się radna Katarzyna Borzych-Kubacka.

 

Oceń artykuł: 10 24

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (9) Zgłoś naruszenie zasad

  • -2 (16)

  Obserwator, w dniu 17-06-2019 11:23:44 napisał:

  W Nakle nikt nie powie nie finansowaniu kościoła. Wstrzymanie się od głosu że strachu. Czy mi ktoś dołoży 150 tys do remontu firmy? Też jest w starej kamienicy

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (5)

  Ochrzczony , w dniu 17-06-2019 21:47:32 napisał:

  Kałdony do roboty !

  odpowiedz

  • 2 (8)

  Oburzony , w dniu 18-06-2019 09:47:41 napisał:

  Nie rozumiem do końca tego rozdawania społecznych pieniędzy na kościoły Ja planując remont domu muszę sam uzbierać pieniądze przez dłuższy czas. A tu kasy w bród wesela pogrzeby chrzciny i dofinansowania Szok. A ludzie proszą się o nowe chodniki do swoich posesji o ścieżkę rowerową i tym podobne! A tu na prawo i lewo kasa na kościół i bez pytania obywateli czy się zgadzają na to czy może są potrzebne i pilniejsze pracę w Powiecie.

  odpowiedz

  • -1 (3)

  ..., w dniu 18-06-2019 15:02:01 napisał:

  hmmm pozdrowienia dla najbardziej zmęczonego człowieka w Nakle - ks Roberta. chłppie zmień się bo już żałuje Twoich parafian

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -1 (3)

  maj, w dniu 18-06-2019 22:52:13 napisał:

  Skandal ! ! ! !

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Nakielani , w dniu 19-06-2019 13:18:03 napisał:

  Skandal niech Rydzyk dokłada wstyd dla gminy a na ul Staszica zamiast kostki na chodniku to aswalt wylali co się topi żeby było taniej brawo.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Klasyka w nowym wydaniu w kolorze Orzech Koniakowym
Spray do loków Joanna 300ml
14PLN
Gimnastyka korekcyjna
Produkty instax
od 37,90PLN
Krzesło młodzieżowe
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Gabaryty (3,2m x 4,5m)
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez opakowań foliowych. Dlaczego warto z nich zrezygnować?

Na całym świecie produkowane są gigantyczne ilości odpadów. Powstające każdego roku # wyroby z tworzyw sztucznych można liczyć w milionach ton.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)