Dziś mamy 22 października 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

17 czerwca 2019

Na prace przy polichromiach i remont dachu. Przyznano pieniądze dla parafii

fot. archiwum

fot. archiwum

Gmina Nakło przyznała kolejne pieniądze dla nakielskich parafii na prace #konserwatorskie, restauratorskie lub budowlane.

Do parafii pw. św. Wawrzyńca w Nakle trafiła kwota w wysokości 30 tys. zł. Pieniądze te przeznaczone zostaną na dofinansowanie prac konserwatorskich i restauratorskich przy polichromiach ściennych znajdujących się w kościele.

Drugą dotację przyznano parafii pw. św. Stanisława w Nakle. Tu kwota jest zdecydowanie wyższa - 150 tys. zł, a przeznaczona zostanie na dofinansowanie prac konserwatorskich i restauratorskich dachu kościoła.

Podczas sesji Rady Miejskiej w Nakle uchwał nie podjęto jednogłośnie. W przypadku obydwu od głosu wstrzymała się radna Katarzyna Borzych-Kubacka.

 

Oceń artykuł: 10 24

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (9) Zgłoś naruszenie zasad

  • -2 (16)

  Obserwator, w dniu 17-06-2019 11:23:44 napisał:

  W Nakle nikt nie powie nie finansowaniu kościoła. Wstrzymanie się od głosu że strachu. Czy mi ktoś dołoży 150 tys do remontu firmy? Też jest w starej kamienicy

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (5)

  Ochrzczony , w dniu 17-06-2019 21:47:32 napisał:

  Kałdony do roboty !

  odpowiedz

  • 2 (8)

  Oburzony , w dniu 18-06-2019 09:47:41 napisał:

  Nie rozumiem do końca tego rozdawania społecznych pieniędzy na kościoły Ja planując remont domu muszę sam uzbierać pieniądze przez dłuższy czas. A tu kasy w bród wesela pogrzeby chrzciny i dofinansowania Szok. A ludzie proszą się o nowe chodniki do swoich posesji o ścieżkę rowerową i tym podobne! A tu na prawo i lewo kasa na kościół i bez pytania obywateli czy się zgadzają na to czy może są potrzebne i pilniejsze pracę w Powiecie.

  odpowiedz

  • -1 (3)

  ..., w dniu 18-06-2019 15:02:01 napisał:

  hmmm pozdrowienia dla najbardziej zmęczonego człowieka w Nakle - ks Roberta. chłppie zmień się bo już żałuje Twoich parafian

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -1 (3)

  maj, w dniu 18-06-2019 22:52:13 napisał:

  Skandal ! ! ! !

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Nakielani , w dniu 19-06-2019 13:18:03 napisał:

  Skandal niech Rydzyk dokłada wstyd dla gminy a na ul Staszica zamiast kostki na chodniku to aswalt wylali co się topi żeby było taniej brawo.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kanapa
Budowa stanu surowego
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Materiały eksploatacyjne do wszystkich drukarek
Od 4,90 PLN
Fotopoduszka w kształcie serca
30,00PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Meble na wymiar: szafy przesuwne
0

Biotyna. Dobrodziejstwo dla włosów

Biotyna, nazywana potocznie witaminą piękna, ma duży wpływ na wygląd naszych włosów, paznokci i skóry.# Regularnie dostarczana do organizmu, pełni niezwykle ważną funkcję zarówno w metabolizowaniu węglowodanów, jak i tłuszczów. Jej zadaniem jest wytwarzanie hemoglobiny, której rolą jest przenoszenie tlenu do wszystkich komórek ludzkiego ciała. Jak biotyna wpływa na stan naszych włosów i czy warto uzupełniać jej niedobór w organizmie?

(czytaj więcej)
0

Przejechał dla Zuzi granicami Polski. Warto działać

Ponad 3 tysiące kilometrów w 35 dni. Taki dystans granicami Polski przejechał na rowerze pan Andrzej Błonk w ramach zorganizowanej przez siebie akcji charytatywnej.# Zebrane w ten sposób pieniądze zasilą konto 5-letniej Zuzi, która potrzebuje ich na dalszą rehabilitację.

(czytaj więcej)
0

Grzybobrania czas. Co powinniśmy wiedzieć?

Tylu grzybów w lasach nie było od lat i świadczy o tym fakt, że niemal każda osoba, która udała się do lasu z koszykiem, wraca z nim wypełnionym aż po brzegi grzybami.# Gorący oraz wilgotny wrzesień spowodował tym samym, że grzybiarze mają dosłownie pełne ręce roboty, jednakże oprócz pracy potrzebna jest też podstawowa wiedza związana z rozpoznawaniem grzybów jadalnych i trujących oraz świadomość, że nawet będąc w lesie można otrzymać... mandat.

(czytaj więcej)