Dziś mamy 19 kwietnia 2024, piątek, imieniny obchodzą:

25 kwietnia 2016

NTS relacjonuje przebieg meczów

Informowaliśmy już o awansie nakielskich siatkarzy do Finału Mistrzostw Polski #Młodzików. Poniżej zamieszczamy relację gospodarzy z przebiegu poszczególnych meczów.

Dzięki szczęśliwemu losowaniu nakielanie zostali gospodarzami jednego z 4 półfinałów. Trzy pozostałe odbyły się we Wrocławiu, Gdańsku i w Warszawie. Z każdego z tych turniejów do finału awansowały po 2 zespoły. Do Nakła przyjechały AKS V LO Rzeszów, MUKS Amber Kalisz oraz SKPS Dunajec Nowy Sącz. Zespoły rywalizowały grając każdy z każdym.

AMAN NTS Trójka Nakło - SKPS Dunajec Nowy Sącz 2:0 (25:22, 26:24) ZDJĘCIA

W pierwszym meczu Nakło zagrało z Nowym Sączem. Pierwszy set był bardzo wyrównany. Nakielanie prowadzili 12:10, ale po chwili przegrywali 14:17. Po czasie gra zespołu się poprawiła i AMAN wyszedł na prowadzenie 19:18. Dunajec wyszedł jeszcze na prowadzenie 21:19, ale końcówka należała do gospodarzy, którzy wygrali 25:22. W drugim secie Nowy Sącz prowadził 10:7. Na szczęście 7-punktowa seria wyprowadziła Nakło na 14:10. Przewaga ta nie utrzymała się długo, bo za chwilę na tablicy wyników pojawił się remis 16:16. W końcówce NTS wygrywał 23:21, ale stracił 3 kolejne punkty to Nowy Sącz miał piłkę setową. Po dwóch kolejnych czasach dla trenera Artura Sierzchuły nakielanie zdobyli wreszcie punkt, wyrównali, a za chwilę wygrali seta 26:24.

MUKS Amber Kalisz - AKS V LO Rezeszów 0:2 (17:25, 15:25)

W drugim meczu turnieju Rzeszów spotkał się z Kaliszem. Początek meczu zapowiadał wyrównaną walkę. Przy prowadzeniu Kalisza 14:12 zawodnicy z Rzeszowa zdobyli jednak 10 kolejnych punktów i było po secie. W drugim secie Resovia nie dała szans rywalom i pewnie wygrała do 15.

SKPS Dunajec Nowy Sącz - AKS V LO Rzeszów 0:2 (23:25, 18:25)

Po południu SKPS Nowy Sącz spotkał się z AKS V LO Rzeszów. Przewagę w meczu szybko wypracowała Resovia. Prowadziła 10:6, a później nawet 21:12. Zawodnicy Nowego Sącza jednak się nie poddali. Zaczęli odrabiać straty doprowadzając do wyniku 16:23, a za chwilę ze stanu 18:24 do 23:24. Ostatnia akcja należała jednak do AKS-u i to oni wygrali pierwszego seta. W drugiej partii wyrównana walka do 16:16. Od tego momentu Resovia była praktycznie bezbłędna i wygrała do 18.

AMAN NTS Trójka Nakło - MUKS Amber Kalisz 2:0 (25:23, 25:23) ZDJĘCIA

Mecz z Kaliszem był dla gospodarzy niezwykle ważny. Ewentualna wygrana zapewniała bowiem udział w finałach niezależnie od wyniku niedzielnej potyczki z Rzeszowem. Na sali zasiadło blisko 200 kibiców, którzy zrobili niesamowitą atmosferę podczas tego spotkania. Gospodarze rozpoczęli od prowadzenia 5:2, 10:7 i 12:9. Kalisz jednak zdobył 5 kolejnych punktów i prowadził 14:12 i 16:14. NTS odzyskał jednak prowadzenie - 17:16. W następnej akcji Kapitan NTS-u Krzysztof Baran skręcił kostkę. Na szczęście po udzieleniu pomocy medycznej oraz ogromnej ambicji zawodnik zdołał ukończyć występ w tym meczu. Po zaciętej końcówce AMAN wygrał 25:23. Drugi set układał się dobrze. Od stanu 9:9 Nakło cały czas prowadziło. W końcówce przy wyniku 24:19 Kalisz doprowadził do 24:23. Ostatni punkt zdobyli nakielanie dzięki błędowi gości w zagrywce i tym samym zdobyli awans do finału.

MUKS Amber Kalisz - SKPS Dunajec Nowy Sącz 1:2 (23:25, 27:25, 12:15)

W niedzielny poranek zacięte spotkanie rozegrały zespoły pozbawione szans na awans. Pierwszy set był bardzo wyrównany. Po lepszym początku prowadził Nowy Sącz (4:1, 7:2, 15:11) Kalisz doprowadził trzykrotnie do remisu (16:16, 18:18 i 19:19), ale nie dał rady wyjść na prowadzenie. Nowy Sącz wygrał 25:23. Drugą odsłonę lepiej rozpoczął Kalisz. Wygrywał 7:4, 13:10, 15:11 i 17:14. Nowy Sącz odrobił straty z nawiązką wychodząc na prowadzenie 19:17 i 20:18. W końcówce Nowy Sącz miał piłkę setową (25:24), ale po walce Kalisz zdobył 3 kolejne punkty i wygrał 27:25. W tie-breaku Dunajec Nowy Sącz przeważał od początku do końca i wygrał 15:12.

AKS V LO Rzeszów - AMAN NTS Trójka Nakło 2:0 (25:21, 25:20) ZDJĘCIA

W ostatnim meczu turnieju spotkały się zespoły, które miały już zapewniony udział w turnieju finałowym. W zespole gospodarzy nie mógł wystąpić kontuzjowany Krzysztof Baran, którego na rozegraniu zastąpił dotychczasowy libero - Antoni Kwasigroch. Rezszowianie prowadzili od początku seta. Gospodarze jednak walczyli i doprowadzili do remisu 13:13. Nakło utrzymywało się w grze do stanu 18:17 dla Resovii. W końcówce goście zagrali jednak skuteczniej i wygrali do 21. Słaby początek drugiego seta - 0:4 i 1:7 nie załamał siatkarzy NTSu. Doprowadzili do remisu 9:9. Resovia szybko poprawiła swoją skuteczność, dzięki czemu wróciła do wysokiego prowadzenia, którego nie oddała do końca seta, wygrywając tym samym nakielski turniej półfinałowy.