Dziś mamy 25 kwietnia 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

15 października 2018

NTS Trójka Nakło – BKS Chemik. Porażka juniorów po tie-breaku

W sobotę 14 października NTS Trójka Nakło podejmował u siebie zespół BKS-u Chemika Bydgoszcz.

To spotkanie odbyło się w ramach ligi wojewódzkiej juniorów. Był to pierwszy mecz w nowym sezonie dla obu ekip. Faworytem pojedynku był BKS.

Początek pierwszego seta to nerwowa gra nakielan, którzy przegrywali już 4:7 i 5:8. Wtedy to NTS wrócił do swojej gry, wyrównując wynik spotkania. Od tego momentu gra toczyła się punkt za punkt, aż do stanu 22:21 dla Chemika. Wtedy to bydgoscy zawodnicy popisali się dwoma skutecznymi blokami. Nie pomogły też przerwy na żądanie Tomasza Marach, trenera NTS-u. Set zakończył się autowym atakiem juniorów z Nakła z lewego skrzydła.

Druga partia miała bardzo podobny przebieg jak pierwsza. Bydgoszcz znowu prowadziła 8:5 i szybko straciła przewagę. Kolejny raz trzypunktową przewagę uzyskał Chemik (15:12). Kolejne cztery punkty należały do NTS-u, który wyszedł na prowadzenie. Potem znów było oczko za oczko, jednak w końcówce znowu zacięli się nakielscy atakujący (25:22).

W trzecim secie wyglądało na to, że Trójka Nakło odpuści spotkanie, wyszli na boisko bez wiary w zwycięstwo. Ponownie przegrywała 4:7 i jeszcze raz natychmiastowo doprowadzili do remisu. W połowie seta bydgoszczanie odskoczyli NTS-owi na kilka punktów (15:11) i nic nie zapowiadało, że ta partia padnie łupem nakielskich zawodników. Juniorzy z Nakła zdobyli kilka punktów z rzędu i na tablicy wyników było po 15. Wyrównana walka ciągnęła się do stanu 23:22 dla Bydgoszczy. Trzy kolejne akcje wygrało Nakło, wygrywając seta do 23.

W czwartej odsłonie nakielanie prowadzili od początku do końca. BKS zdobył w tej partii tylko 18 punktów.

Piątego seta NTS zaczął bardzo słabo, przegrywając już 2:7. Powoli jednak doganiali rywali i tracili do nich tylko dwa oczka. Przy stanie 12:11 dla Chemika środkowy z Bydgoszczy dostał czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie, dzięki czemu NTS dostał dodatkowy punkt. Chemik wygrał jednak kolejne dwie akcje i miał dwie piłki meczowe. Pierwszą nakielanie obronili, jednak w kolejnej skuteczny atak zawodnika BKS zakończył spotkanie.

Warto dodać, że kibice zaskoczyli wysoką frekwencją, a mecz stał na bardzo wysokim poziomie. Obie drużyny dopiero rozpoczynają sezon, jednak już dziś wiadomo, że najprawdopodniej to między nimi rozstrzygną się losy mistrzostwa województwa. W zespole Chemika Bydgoszcz wystąpił były zawodnik NTS – Borys Leppert, co dodało temu spotkaniu dodatkowego „smaczku". Za tydzień juniorzy z Nakła wyjadą do Inowrocławia, by rozegrać spotkanie z miejscowym MSPS Inowrocław.

NTS Trójka Nakło – BKS Chemik I Bydgoszcz 2:3 (21:25, 22:25, 25:23, 25:18, 13:15)

NTS Trójka Nakło wystąpił w składzie: Majewski (18 pkt.), Gardyza (11), Świtalski (4), Kwiatkowski (5), Tacikowski (2), Kwasigroch (18), oraz Szarszewski, Kiersznicki, Marasz, Jaruzal, Wałoszyński, Ziółkowski i Płócienniczak. Trenerem zespołu jest Tomasz Marach.

Materiał:T. Marach