Dziś mamy 25 września 2017, poniedziałek, imieniny obchodzą:
13 maja 2017

"Myślistwo było Jego życiową pasją". Pożegnano śp. Zbigniewa Sadowskiego

fot. KM

fot. KM

Rodzina, przyjaciele, znajomi, członkowie Polskiego Związku Łowieckiego #pożegnali śp. Zbigniewa Sadowskiego.

Msza św. żałobna odprawiona została w Trzeciewnicy. Tam też nastąpiła ceremonia pogrzebowa. – Odszedł z naszego grona człowiek życzliwy na co dzień, powszechnie lubiany, sumienny i rzetelny – mówił Burmistrz Miasta i Gminy Nakło Sławomir Napierała. Zmarły był radnym Rady Miejskiej w Nakle kadencji 2002-2006, pełnił funkcję przewodniczącego komisji rolnictwa, ładu przestrzennego, rozwoju gospodarczego i gospodarki komunalnej. Przez wiele lat zasiadał w Radzie Sołeckiej w Trzeciewnicy. W okresie, gdy istniała jeszcze taka funkcja, był podsołtysem. – Gdy zagrożona została egzystencja szkoły w Trzeciewnicy, znalazł się w grupie założycieli Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Trzeciewnica i Suchary, dzięki czemu szkoła przekształciła się w niepubliczną i istnieje do dzisiaj – mówił burmistrz.

Śp. Zbigniew Sadowski działał w Radzie Parafialnej, w Banku Spółdzielczym, był w zarządzie miejscowego Kółka Rolniczego. Przez wiele lat związany z Gminną Spółdzielnią, gdzie w latach 90. pełnił funkcję zastępcy przewodniczącego rady nadzorczej, a w latach 1998-2002 przewodniczącego rady nadzorczej. – Zbyszek był bardzo wrażliwy na sprawy związane z rolnictwem i zawsze dążył do współpracy z rolnikami i dla rolników – wspominał burmistrz. Ponadto od 2000 roku był członkiem Polskiego Związku Łowieckiego, a rok później wstąpił do Koła Łowieckiego Noteć w Nakle i jednym z fundatorów sztandaru koła – Myślistwo było Jego życiową pasją – podkreślił. Od samego początku angażował się aktywnie w życie koła i prace związane z działalnością łowiectwa.

W trakcie ceremonii pogrzebowej wysłuchano hejnału Darz Bór, po którym myśliwi pożegnali się ze zmarłym gałązką igliwia. Śp. Zbigniew Sadowski żył 66 lat.

Oceń artykuł: 14 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Drukarki fiskalne Innova
3443PLN PROMOCJAPLN
Konstrukcje stalowe
Różnego rodzaju ramki i antyramy
od 5,90PLN
Fotoobrazy na płótnie
od 48,50PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Fotokubek z łyżeczką i kolorowym wnętrzem
34,90PLN
Jadalnia / pokój dzienny
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
0

Kriolipoliza – pozbądź się tkanki tłuszczowej

Kriolipoliza jest to najskuteczniejsza metoda trwałego usuwania tkanki tłuszczowej, którą można wykonać w Studio Urody i Odnowy Biologicznej.

(czytaj więcej)
0

Rok szkolny 2017/2018. Sprawdź, kiedy wypadają dni wolne

Ferie, zimowa, wiosenna przerwa świąteczna – ile wolnego czeka uczniów w roku #szkolnym 2017/2018? Sprawdziliśmy.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy

Smak kawowego naparu zależy nie tylko od rodzaju i jakości kawy ziarnistej (mielonej), ale także od sposobu jej przygotowania i naszych umiejętności. Najprostszym sposobem na szybkie rozkoszowanie się ulubionym napojem jest zakup odpowiedniego ekspresu do kawy. Nie oznacza to jednak, że sprawa jest zakończona.

(czytaj więcej)