Dziś mamy 26 maja 2017, piątek, imieniny obchodzą:
13 maja 2017

"Myślistwo było Jego życiową pasją". Pożegnano śp. Zbigniewa Sadowskiego

fot. KM

fot. KM

Rodzina, przyjaciele, znajomi, członkowie Polskiego Związku Łowieckiego #pożegnali śp. Zbigniewa Sadowskiego.

Msza św. żałobna odprawiona została w Trzeciewnicy. Tam też nastąpiła ceremonia pogrzebowa. – Odszedł z naszego grona człowiek życzliwy na co dzień, powszechnie lubiany, sumienny i rzetelny – mówił Burmistrz Miasta i Gminy Nakło Sławomir Napierała. Zmarły był radnym Rady Miejskiej w Nakle kadencji 2002-2006, pełnił funkcję przewodniczącego komisji rolnictwa, ładu przestrzennego, rozwoju gospodarczego i gospodarki komunalnej. Przez wiele lat zasiadał w Radzie Sołeckiej w Trzeciewnicy. W okresie, gdy istniała jeszcze taka funkcja, był podsołtysem. – Gdy zagrożona została egzystencja szkoły w Trzeciewnicy, znalazł się w grupie założycieli Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Trzeciewnica i Suchary, dzięki czemu szkoła przekształciła się w niepubliczną i istnieje do dzisiaj – mówił burmistrz.

Śp. Zbigniew Sadowski działał w Radzie Parafialnej, w Banku Spółdzielczym, był w zarządzie miejscowego Kółka Rolniczego. Przez wiele lat związany z Gminną Spółdzielnią, gdzie w latach 90. pełnił funkcję zastępcy przewodniczącego rady nadzorczej, a w latach 1998-2002 przewodniczącego rady nadzorczej. – Zbyszek był bardzo wrażliwy na sprawy związane z rolnictwem i zawsze dążył do współpracy z rolnikami i dla rolników – wspominał burmistrz. Ponadto od 2000 roku był członkiem Polskiego Związku Łowieckiego, a rok później wstąpił do Koła Łowieckiego Noteć w Nakle i jednym z fundatorów sztandaru koła – Myślistwo było Jego życiową pasją – podkreślił. Od samego początku angażował się aktywnie w życie koła i prace związane z działalnością łowiectwa.

W trakcie ceremonii pogrzebowej wysłuchano hejnału Darz Bór, po którym myśliwi pożegnali się ze zmarłym gałązką igliwia. Śp. Zbigniew Sadowski żył 66 lat.

Oceń artykuł: 14 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble systemowe w kolorze Biały Uni Mat / Biały Mat
MARO STONE
Zabiegi odmładzające
Meble kuchenne
Zabiegi dla panów
Dekoracje komunijne
Narożniki
Sypialnia Dąb Sonoma i wstawki w połyskującej bieli
0

Prestiżowy tytuł dla Studia Urody Lidii Gwóźdź

Studio Urody i Odnowy Biologicznej Lidii Gwóźdź w Nakle nad Notecią, w kwietniu 2017 r. w ramach ogólnopolskiego konkursu otrzymało prestiżowe wyróżnienie, tytuł „Firma Przyjazna Internautom”, organizowanego przez Firmy.net.

(czytaj więcej)
0

Samorządowcy w statystyce. Dominują osoby w średnim wieku

Mandaty radnych wszystkich szczebli sprawuje w Kujawsko-Pomorskiem ponad 2,5 osób, #w większości mężczyzn w średnim wieku. Mamy najlepiej w kraju wykształconych wójtów, burmistrzów i prezydentów miast – wynika z tegorocznego badania Głównego Urzędu Statystycznego. W najbliższą sobotę (27 maja) przypada Dzień Samorządu Terytorialnego.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)
0

Jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy

Smak kawowego naparu zależy nie tylko od rodzaju i jakości kawy ziarnistej (mielonej), ale także od sposobu jej przygotowania i naszych umiejętności. Najprostszym sposobem na szybkie rozkoszowanie się ulubionym napojem jest zakup odpowiedniego ekspresu do kawy. Nie oznacza to jednak, że sprawa jest zakończona.

(czytaj więcej)