Dziś mamy 27 lutego 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

23 stycznia 2020

"Muzyka łączy i pomaga". Akcja charytatywna przyniosła efekty

fot. Dariusz Wojciechowski

fot. Dariusz Wojciechowski

W dniu 22 stycznia 2020 roku o godzinie 18:00 w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. # Bolesława Krzywoustego w Nakle nad Notecią odbył się koncert „MUZYKA ŁĄCZY I POMAGA”.

Myśl przewodnią koncertu stanowiło połączenie dwóch idei: „idź zawsze tam gdzie ludzie śpiewają” i „pomagamy – wszelkie dobro, które dajemy zatacza koło i wraca do nas”. Koncert stanowił podziękowanie dla wszystkich, którzy aktywnie włączyli się w coroczną akcję charytatywną organizowaną w okresie przedświątecznym przez uczniów naszej szkoły.

Młodzież na rzecz Fundacji WSZYSTKICH POKOLEŃ zebrała łącznie 7385,13 zł. Kwota ta stanowi pomoc dla potrzebującego wsparcia Michała. Michał wraz ze swoją Mamą przybył na koncert, podziękował za wsparcie i osobiście odebrał symboliczny czek.

W trakcie koncertu zaprezentowała się młodzież Krzywoustego w repertuarze typowo świątecznym. W trakcie koncertu wystąpiły: Julia Chmielewska, Zofia Stepka, Martyna Urban, Julia Kaczmarek, Zofia Krzyżanowska, zespół DIE-HARDBLUS w składzie: wokal – Michał Codro, gitara – Maurycy Redlak, Daria Mateja, perkusja – Maciej Biernacki, bas – Artur Faltyński, klawisze – Zuzanna Szlenger oraz szkolny Chór FON w składzie: Laura Kwapich, Julia Kaczmarek, Zofia Stepka, Maria Liedke, Julia Sudoł, Michał Codro, Monika Marciniak, Klaudia Gapińska, Julia Chmielewska, Kaja Stróżyk. Opiekę artystyczną nad uczestnikami koncertu sprawowali Pani Marta Trudzińska oraz Pan Andrzej Otto.

W imieniu organizatorów dziękujmy Wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie i uczestniczyli w ważnym dla szkoły wydarzeniu artystycznym i społecznym. Panom Starostom – Tadeuszowi Sobolowi i Tomaszowi Miłowskiemu, dziękujemy za słowa podsumowania oraz przekazanie zaproszenia dla szkolnego Chóru FON do udziału w przeglądzie chórów w Niemczech w sierpniu 2020 roku.

materiał: Paweł Darul

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 16 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Jak przechowywać owoce i warzywa? Koniecznie poznaj 5 zasad

Każdemu z nas zdarzyło się kiedyś przesadzić z ilością zakupów spożywczych, a w efekcie #wyrzucić część jedzenia do kosza. Statystyki mówią, że pozbywamy się jedzenia zwykle z powodu jego zepsucia, a trzecią co do wielkości grupą produktów najczęściej trafiających na śmietnik są – po pieczywie i wędlinach – świeże owoce Tymczasem istnieje prosty i tani sposób na przedłużenie trwałości owoców i warzyw: właściwe przechowywanie. Poznajmy 5 zasad, które pomogą nam dłużej cieszyć się ich smakiem i świeżością.

(czytaj więcej)
0

Twój nastolatek i długie godziny w sieci. Zastanawiałeś się nad przyczyną?

Coraz więcej młodych ludzi coraz więcej czasu spędza w internecie. Potwierdzi to każdy rodzic. Zastanawialiście się# kiedyś, dlaczego tak jest?

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)