Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

22 maja 2015

Muzycznie w Tęczowym

fot. Przedszkole nr 1 „Tęczowe wzgórze” w Nakle nad Notecią

fot. Przedszkole nr 1 „Tęczowe wzgórze” w Nakle nad Notecią

Uczniowie nakielskiej Niepublicznej Szkoły Muzycznej I Stopnia gościli w czwartek, 21 maja 2015 r. w Przedszkolu #nr 1 „Tęczowe wzgórze” w Nakle nad Notecią. Towarzyszył im pan Michał Gacka dyrektor wspomnianej szkoły muzycznej.

W kolejnym muzycznym spotkaniu wzięły udział dzieci z „Tęczowego wzgórza”. Tym razem w przedszkolu gościły dzieci i młodzież z nakielskiej szkoły muzycznej, którzy zaprezentowali swoje umiejętności.

Przedszkolaki miały okazję posłuchać brzmienia takich instrumentów jak: fortepian, gitara, akordeon, flet poprzeczny, skrzypce. Uczniowie szkoły muzycznej mówili też o ich budowie. Na fortepianie zagrali Klaudiusz i Tymoteusz Sobczakowie oraz Katarzyna Sobala, na gitarze: Beata Witkowska, Zofia Stepka i Krystian Brożyna, na akordeonie: Szymon Książek, na flecie poprzecznym: Jagoda Przytarska i Daria Rogalińska. Możliwości skrzypiec zaprezentowała Agnieszka Masloch.

Spotkanie było o tyle atrakcyjne, że dla dzieci z „Tęczowego wzgórza” zagrały dzieci i młodzież, pokazując tym samym, że można nauczyć się grać na instrumencie. Wystarczą chęci i z pewnością wsparcie rodziców, którzy powinni pokazywać dzieciom możliwości spędzenia wolnego czasu.

Nadmieńmy, iż w czwartkowym spotkaniu wzięli też udział uczniowie klasy Ic Szkoły Podstawowej nr 3 w Nakle nad Notecią. Przedszkolaki z „Tęczowego wzgórza” serdecznie dziękują panu Michałowi Gacka i uczniom szkoły muzycznej za miłe spotkanie.

materiał: Przedszkole nr 1 „Tęczowe wzgórze” w Nakle nad Notecią

Oceń artykuł: 455 21

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)
0

Społeczne sadzenie lasu. Akcja żołnierzy Obrony Terytorialnej

27 marca kujawsko-pomorscy Terytorialsi z kompanii #dowodzenia, 81 batalionu lekkiej piechoty z Torunia, 83 batalionu lekkiej piechoty z Grudziądza oraz pracownicy cywilni RON wraz Dowódcą 8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Marcinem Dojasiem w ramach kolejnej udanej współpracy Brygady z leśnikami wzięli udział w akcji społecznego sadzenia lasu.

(czytaj więcej)