Dziś mamy 22 czerwca 2018, piątek, imieniny obchodzą:
14 listopada 2017

Muzycznie o 99. rocznicy odzyskania niepodległości

fot. Michał Wiśniewski

fot. Michał Wiśniewski

10. listopada br. uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 4 uczcili 99. rocznicę #Odzyskania Niepodległości.

Na początku uroczystości głos zabrał dyrektor szkoły p. Tomasz Rompalski, który mówił o wartości wolności i roli patriotyzmu w czasach pokoju.  

W apelu przygotowanym przez uczniów kl. IV d i IV e pod kierunkiem p. Pauliny Komosińskiej oraz p. Dagmary Zemło - Deji przypomniano kolejne wydarzenia w drodze Polaków do niepodległości. Informacje dotyczące powstań narodowych i innych zrywów narodowowyzwoleńczych ilustrowane były muzycznie pieśniami patriotycznymi nie tylko okresu zaborów, ale również wcześniejszej i późniejszej historii naszego narodu. W przygotowanie uroczystości włączył się również chór szkolny prowadzony przez p. Monikę Falender.

Materiał: Michał Wiśniewski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.  

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Wydatki, wysokość świadczeń i nie tylko. Emeryci i renciści w statystykach

W 2017 r. wzrosła względem roku 2016 liczba osób pobierających świadczenia emerytalno-#rentowe z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS). W tym czasie zmniejszyła się natomiast liczba rolników indywidualnych pobierających emerytury i renty. Jednocześnie odnotowano wzrost zarówno wydatków na świadczenia społeczne, jak i wysokości emerytur i rent.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)