Dziś mamy 26 kwietnia 2019, piątek, imieniny obchodzą:

14 kwietnia 2019

Muzyczna rywalizacja w NOK-u. Poznaliśmy zwycięzców konkursu

fot. MM

fot. MM

VI konkurs Pianistyczny dla dzieci i młodzieży pod Honorowym Patronatem Rafała Blechacza # przeszedł do historii. 14 kwietnia w sali konferencyjnej Nakielskiego Ośrodka Kultury swoje talenty zaprezentowało aż 32 młodych muzyków z terenu całej Polski.

O godz. 16:00 rozpoczął się koncert galowy, w trakcie którego publiczność miała okazję usłyszeć pieśni Stanisława Moniuszki w niesamowitym wykonaniu Łukasza Przykłockiego oraz Michała Gacki. W dalszej kolejności organizatorzy wydarzenia podziękowali pedagogom i wychowawcom młodych pianistów, po czym jury w składzie: Joanna Marcinkowska, Adam Zok oraz Michał Szymanowski ogłosiło wyniki sobotnich zmagań:

GRUPA I

1. Józef Wesołowski (Gdańsk)
2. Małgorzata Manthey (Bydgoszcz)
2. Amelia Pietrzak (Bydgoszcz)

Wyróżnienia otrzymali: Hanna Pietrzyk (Sieradz), Antoni Sikorski (Bydgoszcz), Hanna Krzywka (Wrocław), Antoni Kawka (Nakło nad Notecią)

Nagrodę Specjalną Dyrektora Szkoły Muzycznej I stopnia w Nakle nad Notecią otrzymał: Miłosz Majchrzak (Kalisz)

GRUPA II

1 Maciej Domagała (Gąbin)
2 Aleksandra Kozłowska (Grudziądz) oraz Alisa Witkowska (Grudziądz)
3 Mateusz Viegas-Wesołowski (Gdańsk)

Wyróżnienia otrzymali: Anna Bączek (Gdańsk), Szymon Robak (Mielec)

GRUPA III

1. Antoni Andrzejewski (Poznań)
2. Kacper Łyczkowski (Zielona Góra)

Nagrodę Specjalną za najlepsze wykonanie utworu Fryderyka Chopina ufundowaną przez Rafała Blechacza otrzymał Antoni Andrzejewski (Poznań)

Po wręczeniu nagród, laureaci konkursu po raz kolejny zagrali dla publiczności

Oceń artykuł: 14 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 8 (8)

    JMBND, w dniu 14-04-2019 21:34:57 napisał:

    "Nagrodę Specjalną Dyrektora Szkoły Muzycznej I stopnia w Nakle nad Notecią" Sprostowanie: Szkoła Muzyczna w Nakle nie ma dyrektora. Inicjatorami i założycielami Niepublicznej Szkoły Muzycznej są Pani Patrycja Cywińska-Gacka i Pan Michał Gacka. Aktualnie w Szkole Muzycznej znajduje się tylko osoba pełniąca obowiązki dyrektora. Na miano dyrektora trzeba sobie zasłużyć (osiągnąć odpowiedni stopień awansu zawodowego i wygrać konkurs na to stanowisko).

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Perfekcyjne wygładzenie zniszczonych włosów!
Meble łazienkowe
Elzab K10
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Posnet Themo EJ
sugerowana cena producenta: 2950,77PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Gabaryty (3,2m x 4,5m)
Zabieg parafinowy
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)