Dziś mamy 5 czerwca 2020, piątek, imieniny obchodzą:

09 kwietnia 2020

Muzeum przygotowało dwa nowe filmy. Szykuje też niespodziankę

Muzeum Ziemi Krajeńskiej na swoim kanale na youtube opublikowało dwa nowe filmy.

By wprowadzić się w świąteczny nastrój proponujemy Państwu drugą część opowiadania Anny Sergott o świętach wielkanocnych. W tym odcinku dowiecie się, że pisanki bywały także miłosnymi artefaktami, a święconka nie zawsze odbywała się w kościele. Film dostępny jest pod tym adresem https://youtu.be/LnuJwewcmDI

Miłośników militariów ucieszy natomiast drugie nagranie, w którym Mariusz Gratkowski przybliża muzealia związane z walkami o Nakło nad Notecią w 1945 roku. Film do znalezienia tutaj: https://youtu.be/glCC8otgx2g

Zapowiadamy także, że szykujemy niespodziankę dla miłośników literatury. W ramach akcji „Czytanie na ekranie” przygotowujemy właśnie Legendy nakielskie. Zapraszamy do subskrypcji naszego kanału oraz polubienia naszego profilu na Facebooku, dzięki czemu szybciej dowiecie się o naszych działaniach.

Materiał: Tomasz Pasieka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)