Dziś mamy 3 października 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

17 sierpnia 2022

Mundurowi kontrolowali trzeźwość. Sprawdzono prawie 670 kierowców

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Trzeźwość 669 kierowców skontrolowali wczoraj policjanci powiatu # nakielskiego, prowadząc na trasach działania „Trzeźwy kierujący”. Zatrzymano jedną osobę, która wsiadła "za kółko" w stanie po użyciu alkoholu.

Wczoraj (16.08.22) od wczesnych godzin rannych policjanci powiatu nakielskiego prowadzili na trasach działania „Trzeźwy kierujący”, ukierunkowane na eliminowanie z ruchu kierujących, którzy pijani wsiadają „za kółko”, powodując zagrożenie na innych użytkowników dróg.

Prócz mundurowych „drogówki”, trzeźwość kierujących sprawdzali też dzielnicowi i patrolowcy. Skontrolowano łącznie 669 kierowców, ujawniając jedną osobę, która ruszyła w trasę w stanie po użyciu alkoholu.

Działania tego typu będą kontynuowane, a policjanci przypominają, że w komisariatach na terenie powiatu, jak i w samej komendzie powiatowej w Nakle istnieje nieodpłatna możliwość sprawdzenia stanu trzeźwości. Każdy, kto planuje usiąść za kierownicę, a nie jest do końca pewny, czy jest trzeźwy może podjeść do jednostki i dla pewności skontrolować swój stan.

Materiał: kom. Justyna Andrzejewska / Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 4 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

„Toksyczna agentura”. Bezpieka i jej tajni współpracownicy

Kolejna książka doktora Adama Węsierskiego pt. #„Toksyczna agentura”, t. 3, Toruń 2022, która prezentuje ponad 200 biogramów TW komunistycznego aparatu bezpieczeństwa oraz ich szkodliwość.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

1 października. Jak ucztować w Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu?

Analitycy z Polskiego Instytutu Ekonomicznego zwracają uwagę, że# w Polsce coraz więcej osób ogranicza ilość spożywanego mięsa. Eksperci PIE, powołując się na dane z ankiety Global Consumer Survey z 2021 r., wskazali, że 7 proc. osób w wieku 18-29 lat jest wegetarianami, a 1 proc. weganami. Według badań przeprowadzonych przez Maczfit, w aglomeracjach miejskich może być nawet 20% wegetarian. Tymczasem jeszcze w 2014 r. CBOS podawał, że wegetarianizm deklaruje zaledwie 1% społeczeństwa. Wzrost jest zatem ogromny, a Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu świętuje coraz więcej osób.

(czytaj więcej)