Dziś mamy 18 listopada 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

05 listopada 2019

Msza w intencji śp. Anieli Hrabiny Potulickiej. Złożono kwiaty i znicze

fot. Jolanta Stawicka

fot. Jolanta Stawicka

27 października 2019 r. o godz. 11.00 w kościele p. w. Najświętszej Marii Panny w # Potulicach odbyła się Msza św. w intencji śp. Anieli Hrabiny Potulickiej upamiętniająca kolejną rocznicę jej śmierci.

Eucharystię sprawował ks. Marek Chmielewski profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II oraz proboszcz parafii ks. Maciej Szmytowski TCHr. Oprawę muzyczną przygotowali nauczyciele i uczniowie szkoły w Kruszynie.

W Mszy św. uczestniczyli dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie ze sztandarami szkół objętych patronatem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II i Fundacji Potulickiej: SP im. Anieli hr. Potulickiej z Wojnowa, SP im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego z Kruszyna, SP im. Komisji Edukacji Narodowej ze Strzelewa oraz SP nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia z Nakła Nad Notecią. W tym roku dołączyli również przedstawiciele Szkoły Podstawowej „Dzieci Potulic”.

Po uroczystej Mszy wszyscy zostali zaproszeni na wspólną modlitwę przy grobie Hrabiny, gdzie złożono kwiaty i znicze. Spotkanie zakończyło się w Pałacu.

materiał: Jolanta Stawicka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 4 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)