Dziś mamy 28 maja 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

05 listopada 2019

Msza w intencji śp. Anieli Hrabiny Potulickiej. Złożono kwiaty i znicze

fot. Jolanta Stawicka

fot. Jolanta Stawicka

27 października 2019 r. o godz. 11.00 w kościele p. w. Najświętszej Marii Panny w # Potulicach odbyła się Msza św. w intencji śp. Anieli Hrabiny Potulickiej upamiętniająca kolejną rocznicę jej śmierci.

Eucharystię sprawował ks. Marek Chmielewski profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II oraz proboszcz parafii ks. Maciej Szmytowski TCHr. Oprawę muzyczną przygotowali nauczyciele i uczniowie szkoły w Kruszynie.

W Mszy św. uczestniczyli dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie ze sztandarami szkół objętych patronatem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II i Fundacji Potulickiej: SP im. Anieli hr. Potulickiej z Wojnowa, SP im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego z Kruszyna, SP im. Komisji Edukacji Narodowej ze Strzelewa oraz SP nr 2 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia z Nakła Nad Notecią. W tym roku dołączyli również przedstawiciele Szkoły Podstawowej „Dzieci Potulic”.

Po uroczystej Mszy wszyscy zostali zaproszeni na wspólną modlitwę przy grobie Hrabiny, gdzie złożono kwiaty i znicze. Spotkanie zakończyło się w Pałacu.

materiał: Jolanta Stawicka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 4 4

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)