Dziś mamy 2 czerwca 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

22 września 2019

Msza święta, apel i gra miejska. Harcerskie manewry już za nami

fot. MM

fot. MM

21 września 2019 roku zorganizowano kolejną, szóstą już odsłonę # harcerskich manewrów.

Była to idealna okazja do spotkania nakielskich harcerzy i zuchów Hufca ZHP im. Powstańców Wielkopolskich.

Manewry zapoczątkowała uroczysta msza święta w parafii pw. św. Wawrzyńca w Nakle. Po nabożeństwie, harcerze przeszli ulicami miasta, by zgromadzić się na rynku. To właśnie tam odbył się apel, po którym złożono kwiaty i znicze u stóp Pomnika Wdzięczności Wojsku Polskiemu.

W dalszej kolejności drużynowi złożyli meldunki i otrzymali koperty, w których znajdowały się z zadaniami i wskazówkami, które umożliwiły przeprowadzenie tradycyjnej już gry miejskiej. Wzorem ubiegłego roku Po wykonaniu wcześniej przydzielonych zadań, harcerze udali się na zajęcia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (1)

    czytelnik, w dniu 22-09-2019 12:48:54 napisał:

    Pod koniec lat 60-ych hufiec nakielski był współorganizatorem ogólnopolskich manewrów technicznych ZHP,które odbywały się na terenie,gdzie obecnie znajduje się nowa szkoła.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Blacharstwo
Produkty instax
od 37,90PLN
Lipoliza injekcyjna
Meble kuchenne - na zamówienie
Skup i sprzedaż części
Zabiegi dla panów
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Fotokubek klasyczny
19,90PLN
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)