Dziś mamy 1 czerwca 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

19 października 2019

Motylki i Misiaczki w Toruniu. Wrócili do domu z piernikami

fot. pow.

fot. pow.

W czwartek 17 października skoro świt dwie starsze grupy przedszkolaków z „Wesołej Piątki” wyruszyły do Torunia.

Pierwszym punktem w planie wycieczki było Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, w którym zaproszono dzieci w niesamowitą kosmiczną podróż. Tam starszaki odkrywały na nowo planety Układu Słonecznego oraz sprawdzały, jakie są różnice w ich wielkościach i odległościach od Słońca. Dzieci mogły potem uwolnić swoją kosmiczną wyobraźnię i stworzyć z klocków mieszkańca wybranej planety. W skład wystawy wchodzi wiele stanowisk interaktywnych, tematycznie związanych z kołem, ruchem obrotowym, układami planetarnymi i podróżami kosmicznymi, a także obiegiem wody w przyrodzie i jej racjonalnym wykorzystaniem.

Przedszkolaki wyszukiwały też interaktywne zwierzęta sprytnie ukryte w pomieszczeniu. Następnym miejscem, które odwiedziły Misiaczki i Motylki był Niewidzialny Dom, w którym pan Artur uświadomił dzieciom, jakie przeciwności muszą na co dzień pokonywać osoby niewidome, do których się zalicza. Przedszkolaki mogły spróbować swoich sił w rozwiązywaniu zagadek oraz układaniu układanek z wyłączeniem zmysłu wzroku. Była to dobra lekcja zrozumienia, szacunku, empatii i zwiększenia wrażliwości na potrzeby innych. Uwieńczeniem był spacer po toruńskiej starówce oraz bulwarem nad Wisłą w promieniach jesiennego słońca. Wróciliśmy z wycieczki zmęczeni, ale pełni wrażeń, nowych doświadczeń i oczywiście z toruńskimi piernikami!
materiał: Przedszkole "Wesoła Piątka"

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pokój dzienny/ jadalnia/ sypialnia/ biuro
Szampon wiśniowy do włosów farbowanych Joanna 1l
15PLN
Gimnastyka korekcyjna
Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
Posnet XL
sugerowana cena producenta: 3431,70PLN
Zabiegi odmładzające
Materiały eksploatacyjne do wszystkich drukarek
Od 4,90 PLN
Meble łazienkowe
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)