Dziś mamy 18 listopada 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

19 października 2019

Motylki i Misiaczki w Toruniu. Wrócili do domu z piernikami

fot. pow.

fot. pow.

W czwartek 17 października skoro świt dwie starsze grupy przedszkolaków z „Wesołej Piątki” wyruszyły do Torunia.

Pierwszym punktem w planie wycieczki było Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, w którym zaproszono dzieci w niesamowitą kosmiczną podróż. Tam starszaki odkrywały na nowo planety Układu Słonecznego oraz sprawdzały, jakie są różnice w ich wielkościach i odległościach od Słońca. Dzieci mogły potem uwolnić swoją kosmiczną wyobraźnię i stworzyć z klocków mieszkańca wybranej planety. W skład wystawy wchodzi wiele stanowisk interaktywnych, tematycznie związanych z kołem, ruchem obrotowym, układami planetarnymi i podróżami kosmicznymi, a także obiegiem wody w przyrodzie i jej racjonalnym wykorzystaniem.

Przedszkolaki wyszukiwały też interaktywne zwierzęta sprytnie ukryte w pomieszczeniu. Następnym miejscem, które odwiedziły Misiaczki i Motylki był Niewidzialny Dom, w którym pan Artur uświadomił dzieciom, jakie przeciwności muszą na co dzień pokonywać osoby niewidome, do których się zalicza. Przedszkolaki mogły spróbować swoich sił w rozwiązywaniu zagadek oraz układaniu układanek z wyłączeniem zmysłu wzroku. Była to dobra lekcja zrozumienia, szacunku, empatii i zwiększenia wrażliwości na potrzeby innych. Uwieńczeniem był spacer po toruńskiej starówce oraz bulwarem nad Wisłą w promieniach jesiennego słońca. Wróciliśmy z wycieczki zmęczeni, ale pełni wrażeń, nowych doświadczeń i oczywiście z toruńskimi piernikami!
materiał: Przedszkole "Wesoła Piątka"

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Posnet Mobile HS EJ
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Sypialnia - jasny dekor i ryflowane uchwyty
Botox zmarszczki lwie
Gimnastyka korekcyjna
Kwasy...
Tonery Directions
27PLN
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)