Dziś mamy 18 listopada 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

05 listopada 2019

"Mój przyjaciel z nieba". Poznaliśmy laureatów konkursu

fot. Katarzyna Dobosz

fot. Katarzyna Dobosz

Uroczystość Wszystkich Świętych przypomina prawdę o # powszechnym powołaniu do świętości.

Każdy z wierzących, niezależnie od konkretnej drogi życia: małżeństwa, kapłaństwa czy życia konsekrowanego, jest powołany do świętości. Tej pełni człowieczeństwa nie można osiągnąć własnymi siłami. Konieczna jest pomoc łaski Bożej, czyli dar życzliwości Boga.

To dlatego mamy tak wielu świętych patronów, do których możemy modlić się, otwierając na łaskę, którą chce nam dać Bóg. Nasi „Przyjaciele z Nieba” nie działają jednak w sposób magiczny. Przypisanie im wstawiennictwa w konkretnych sprawach nie oznacza, że nie pomogą nam w innych.

Miarą ich skuteczności nie jest przypisanie konkretnego patronatu, ale prawdziwość i szczerość naszej modlitwy. Warto więc czytać żywoty świętych, bo to w nich są przede wszystkim odpowiedzi na nasze bolączki. Sytuacje, w których się znaleźli, mogą przypominać te z naszego życia.

Decyzje, jakie podjęli, mogą być również wskazówkami dla nas samych. A możemy prosić o umocnienie na drodze, którą idziemy. Właśnie do lektury żywotów świętych, swoich uczniów zachęcili katecheci nakielskiej „Dwójki”, którzy przygotowali konkurs „Mój Przyjaciel z Nieba – czyli poznaj swojego Patrona”.

Celem konkursu było zapoznanie z życiem Świętego lub Błogosławionego a następnie przedstawienie Go na pracy plastycznej, z charakterystycznymi atrybutami.

Powstały przepiękne prace a jury miało problem z wyborem tych najlepszych. Oto wyniki konkursu:

KATEGORIA KLAS I – II

Miejsce I: Michalina Kruczyńska IIc
Miejsce II: Norbert Hoffmann IIc
Miejsce III: Weronika Grochowska IIc

KATEGORIA KLAS III – IV
Miejsce I: Dominik Chudela IVa, Maja Dobosz IIIc
Miejsce II: Hubert Hoffmann IIIc, Filip Kobza SP3
Miejsce III: Błażej Michałek IIIb, Jessica Korthals IIIc

KATEGORIA KLASY V:
Miejsce I: Wiktoria Gil Va, Martyna Wojciechowska Vc, Maja Konkol Va
Miejsce II: Bartosz Baran Va, Anna Bajdała Ve, Marika Busa Vb
Miejsce III: Mateusz Szweda Ve, Zuzanna Gondek Vd

KATEGORIA KLASY VI:
Miejsce I: Magdalena Małych VId, Aleksandra Sykora VIb, Kinga Konkol VIb
Miejsce II: Zofia Schuster VIa, Izabela Szufrajda Via
Miejsce III: Julia Zmarzła Via, Wiktoria Świątkowska Via

KATEGORIA KLASY VII – VIII:
Miejsce I: Julia Oszczęda VIIId
Miejsce II: Zuzanna Czerwińska VIIIb
Miejsce III: Kinga Gondek VIIIb, Dominik Kraiński VIIIb

Dzieci otrzymały dyplomy, drobne upominki rzeczowe i słodkości, przygotowane przez Panią Kasię i ks. Michała. Prace można oglądać do piątku 8 listopada w Parafii św. Stanisława BM w Nakle. Potem będą również prezentowane na szkolnym korytarzu.

Dziękujemy dzieciom za zaangażowanie i dzielenie się swoimi talentami, a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.

Organizatorzy: Katarzyna Dobosz, Jolanta Stawicka, Ks. Michał Zawartowski

materiał: Katarzyna Dobosz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 4 7

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)