Dziś mamy 21 maja 2022, sobota, imieniny obchodzą:

24 stycznia 2022

Moc ciekawych warsztatów. Dzieci i młodzież chętnie bierze w nich udział

fot. pow.

fot. pow.

Styczeń w „Akademii Różności” w Olszewce rozpoczął się# Warsztatami Rozwoju Osobistego, które poprowadziła Pani Marta Kamińska.

Było to pierwsze z sześciu zaplanowanych spotkań warsztatowych. Podczas tych zajęć dzieci będą wzmacniać poczucie własnej wartości, kształtować zdolność do samooceny, doskonalić umiejętności interpersonalne, ćwiczyć skuteczną komunikację oraz umiejętność radzenia sobie ze stresem w różnych sytuacjach – tematyka ważna i poważna, ale Pani Marta potrafiła naszych uczniów zmobilizować do podjęcia aktywności z uśmiechami na twarzy.

Również w styczniu dzieci uczestniczyły w warsztatach tanecznych Dance Mix przeprowadzonych przez przedstawicielkę Studia Tańca DANCE ACADEMY BYDGOSZCZ. Uczestnicy projektu mieli okazję sprawdzić swoje poczucie rytmu, poćwiczyć sprawność i kondycję fizyczną, a także pamięć poprzez naukę układów tanecznych. W tym dniu uczniowie otrzymali również poczęstunek. Dzieci były bardzo zaangażowane w zajęcia, co było widać po ich zmęczonych, ale szczęśliwych minach.

„Akademia Różności”, realizowana jest w ramach projektu grantowego LGD: Wdrażanie Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność dla obszaru powiatu nakielskiego przez Lokalną Grupę Działania Stowarzyszenie „Dla Krajny i Pałuk”, ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Materiał: Natalia Boniecka - autorka projektu  Klub Młodzieżowy – „Akademia Różności”

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Więcej Polaków chce oszczędzać. Nie wszystkich na to stać

Rosnąca inflacja oraz wojna bardziej mobilizują do# oszczędzania niż pandemia – wynika z badania „Inflacja i wojna w Ukrainie a budżety domowe Polaków”, wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Polacy coraz bardziej doceniają znaczenie oszczędności. Jedna czwarta przyznaje, że aktualna sytuacja wpływa na ich stosunek do posiadania grosza na czarną godzinę. Niemal tyle samo stwierdza jednak, że nie stać ich na to, by odkładać.

(czytaj więcej)
0

Coraz mniej miodu z polskich pasiek. Co, jeżeli pszczoły wyginą?

Populacja pszczół na świecie maleje, a miodu w rodzimych pasiekach #powstaje coraz mniej. W 2020 roku na jednego Polaka przypadł już mniej niż kilogram tego złocistego produktu. Podczas obchodzonego 20 maja Światowego Dnia Pszczół warto w szczególny sposób spojrzeć na pracę tych pożytecznych owadów. Ma ona olbrzymi, pozytywny wpływ na przyrodę. Niestety jednak destrukcyjna działalność człowieka jest wielkim zagrożeniem dla zapylaczy.

(czytaj więcej)
0

Doręczanie listów poleconych bezpośrednio do rąk adresatów

Od 16 maja 2022 r., wychodząc# naprzeciw oczekiwaniom Klientów, Poczta Polska przywraca standardowy sposób doręczania wszystkich przesyłek listowych rejestrowanych bezpośrednio do adresata. Doręczanie zostało ograniczone podczas epidemii, kiedy przesyłki polecone niewymagające potwierdzenia odbioru były doręczane wyłącznie do skrzynek oddawczych, z uwagi na bezpieczeństwo Klientów i pracowników.

(czytaj więcej)
0

Jakie prezenty Polacy wręczają na komunię? Znamy wyniki badania

Pierwsza Komunia to wielkie wydarzenie w życiu dziecka i# jego rodziców. Najczęściej powinno być to przeżycie stricte duchowe, ale w dzisiejszych czasach to prawdziwa walka o prezenty. Czy na przestrzeni lat zmieniła się formuła wydarzenia? Zobacz co króluje teraz wśród prezentów komunijnych, a co było popularne jeszcze kilkanaście lat temu.

(czytaj więcej)