Dziś mamy 23 marca 2025, niedziela, imieniny obchodzą:

13 marca 2025

Młodzież Krzywoustego debatowała. Projekt „Gramy w Zaangażowanie”

fot. Filip Świciński

fot. Filip Świciński

Uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego, # z klasy 3 angielsko-geograficznej B, pod opieką wychowawczyni Romany Jelińskiej mieli okazję uczestniczyć w inspirującej debacie, która odbyła się w Zespole Szkół im. Stanisława Staszica. Spotkanie było częścią projektu "Gramy w Zaangażowanie", realizowanego przy wsparciu Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+.

Celem debaty, przeprowadzonej w formule "World Café", była rozmowa o sprawach kluczowych dla młodych ludzi oraz umożliwienie im wyrażenia swoich potrzeb i oczekiwań wobec lokalnej społeczności. Wyniki spotkania będą stanowić podstawę do kształtowania polityki młodzieżowej w powiecie.

Kluczowe zagadnienia debaty:
• Jakie umiejętności i kompetencje są najważniejsze, by dobrze przygotować się do dorosłego życia i pracy?
• Jakie miejsca i wydarzenia są potrzebne, aby młodzież mogła aktywnie i ciekawie spędzać czas wolny?
• Jakie wyzwania napotykają uczniowie w codziennym poruszaniu się po powiecie?
• Jakie wsparcie w zakresie zdrowia psychicznego jest konieczne dla młodzieży?
• Jakie warunki powinny zostać spełnione, aby młodzi ludzie chcieli zostać i rozwijać się w swoim powiecie?
W wydarzeniu wzięli udział uczniowie z różnych szkół regionu:
• I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Krzywoustego w Nakle nad Notecią,
• Zespołu Szkół im. prof. E. Chroboczka w Szubinie,
• Zespołu Szkół Technicznych w Kcyni,
• Zespołu Szkół im. S. Staszica w Nakle nad Notecią.

Partnerem projektu jest Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią, które aktywnie wspiera inicjatywy młodzieżowe. Debata stanowiła doskonałą okazję do wymiany poglądów i przedstawienia realnych potrzeb młodych ludzi.

Udział w projekcie "Gramy w Zaangażowanie" to ważny krok ku budowaniu świadomości obywatelskiej i aktywnego zaangażowania młodzieży w sprawy społeczności lokalnej.

materiały: Romana Jelińska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 18 10

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Koleją do Ciechocinka. Połączenie jeszcze w tym roku

W obecności wicemarszałek Anety Jędrzejewskiej 21 marca zostanie # podpisania umowa między spółką PKP Polskie Linie Kolejowe a wykonawcą inwestycji na modernizację siedmiokilometrowego odcinka linii kolejowej z Aleksandrowa Kujawskiego do Ciechocinka.

(czytaj więcej)
0

To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat odnotowano w # Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.

(czytaj więcej)
0

Spotkanie poświęcone weteranom. Ich doświadczenie jest nieocenione

W 8 K-PBOT odbyło się dwudniowe spotkanie poświęcone# weteranom misji poza granicami państwa. Brygada wyróżnia się liczbą weteranów – służy w niej ponad 80 osób, z których wiele brało udział w misjach kilkukrotnie, nawet ponad pięć razy. Wśród nich znajduje się również weteran poszkodowany na misji w Afganistanie.

(czytaj więcej)
0

100 lat działalności RDLP w Toruniu. Świętowano jubileusz

1 lutego 2025 roku minęło równo 100 lat od powstania # Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Toruniu. To niezwykły jubileusz, który zgromadził licznych gości – przedstawicieli władz, instytucji, leśników oraz wszystkich, którym bliska jest idea ochrony i zrównoważonego gospodarowania lasami

(czytaj więcej)