Dziś mamy 19 lutego 2020, środa, imieniny obchodzą:

20 stycznia 2020

Mistrzostwa Powiatu w piłce siatkowej. Krzywousty walczy dalej

fot. Maciej Janka

fot. Maciej Janka

17 stycznia w Zespole Szkół Żeglugi Śródlądowej odbyły się # Finał Mistrzostw Powiatu w piłce siatkowej chłopców.

W zawodach udział wzięły cztery najlepsze drużyny z Powiatu Nakielskiego: I LO Nakło nad Notecią, ZS Żeglugi Śródlądowej, ZST z Kcyni, Technikum z Szubina.

W meczu otwarcia I LO im. B Krzywoustego pokonało Szubin 2:0. Drugie spotkanie zakończyło się zwycięstwem ZS Żeglugi Śródlądowej 2:0 z ZST Kcynia.

W meczu o 3 miejsce Kcynia 2:0 pokonała zawodników z Szubina. Mecz finałowy zakończył się przekonywującym zwycięstwem "Krzywoustego" nad Żeglugą 2:0 (25:13,25:20).

Kolejność w zawodach:
1. I LO im. B. Krzywoustego w Nakle nad Notecią
2. Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej
3. ZST z Kcyni
4. Technikum Szubin

Tym samym zawodnicy I LO z pierwszego miejsca awansowali do ćwierćfinału Mistrzostw Województwa kujawsko-pomorskiego. Serdecznie gratulacje dla zawodników, trenera i szkoły.

"Kolejne dobre zawody w wykonaniu mojej drużyny, trzeci wygrany turniej i coraz wyższa forma i, co mnie bardzo cieszy. Z meczu na mecz stajemy się większym monolitem, co napawa mnie sporym optymizmem na przyszłość. Serdecznie dziękuje moim chłopakom za walkę i zaangażowanie. Bardzo wierzę w moją drużynę. Jedziemy dalej...Trzymajcie kciuki po feriach gramy ćwierćfinał w Nakle i serdecznie zapraszamy na trybuny. Gratuluje Żegludze awansu do ćwierćfinału" - powiedział po zawodach trener Maciej Janka

"Krzywousty" wystąpił w składzie: A. Kwasigroch (kapitan), J. Ziółkowski (L), P. Szarszewski, M. Nurczyński, F. Kuczkowski, W. Bebło, F. Staniszewski, A. Osesek, H. Majewski, Ł. Urbański, K. Brzeziński. Trenerem drużyny jest Maciej Janka.

materiał: Maciej Janka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 6 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Masz sprawdzony przepis na pyszną pizzę? Podziel się nim z nami!

W ciągu całego roku pojawia się wiele świąt i okazji, podczas których na stołach lądują #różnorodne przysmaki. Każde przyjęcie, mniejsze i większe, wymaga odpowiedniej oprawy kulinarnej. 9 lutego to jednak data szczególna, zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów włoskich kulinariów - Międzynarodowy Dzień Pizzy.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)