Dziś mamy 4 października 2022, wtorek, imieniny obchodzą:

24 lipca 2022

Mistrzostwa Polski juniorów. Dominik Dytman z rekordem życiowym

fot. powierzone

fot. powierzone

W dniach 7-10 lipca 2022 roku odbyły się Mistrzostwa Polski # Juniorów Młodszych 14 letnich w pływaniu na długim basenie.

Na olsztyńskiej Aquasferze klub reprezentował jeden zawodnik – Dominik Dytman. Jego starty odbyły się od drugiego dnia zawodów rozpoczynając 50m stylem dowolnym oraz 200m stylem grzbietowym. Obie konkurencje zakończyły się podobnymi wynikami uzyskanymi w czerwcu na bydgoskiej Astorii. W trzecim dniu zawodów Dominik startował w jednej konkurencji – 50m stylem grzbietowym. Udało się ten start zaliczyć do udanych pobijając swój rekord życiowy. W ostatnim dniu stanął na słupku pokonując 100m stylem dowolnym poprawiając swój życiowy wynik.

Ostatni start na 100m stylem grzbietowym zakończył z wynikiem na podobnym poziomie swojej „życiówki”. Poziom zawodów rocznika 2008 w towarzystwie najlepszych pływaków całego kraju był bardzo wysoki. Mimo wszystko zajęte odległe miejsca nie zniechęcały Dominika do dalszej rywalizacji starając się poprawiać swoje czasy. Udział w najważniejszej imprezie pływackiej – zawodów centralnych tego sezonu było z pewnością cennym doświadczeniem dla zawodnika.

Szczegółowe wyniki na stronie klubu.

materiał: Michał Stachowski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

„Toksyczna agentura”. Bezpieka i jej tajni współpracownicy

Kolejna książka doktora Adama Węsierskiego pt. #„Toksyczna agentura”, t. 3, Toruń 2022, która prezentuje ponad 200 biogramów TW komunistycznego aparatu bezpieczeństwa oraz ich szkodliwość.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

1 października. Jak ucztować w Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu?

Analitycy z Polskiego Instytutu Ekonomicznego zwracają uwagę, że# w Polsce coraz więcej osób ogranicza ilość spożywanego mięsa. Eksperci PIE, powołując się na dane z ankiety Global Consumer Survey z 2021 r., wskazali, że 7 proc. osób w wieku 18-29 lat jest wegetarianami, a 1 proc. weganami. Według badań przeprowadzonych przez Maczfit, w aglomeracjach miejskich może być nawet 20% wegetarian. Tymczasem jeszcze w 2014 r. CBOS podawał, że wegetarianizm deklaruje zaledwie 1% społeczeństwa. Wzrost jest zatem ogromny, a Międzynarodowy Dzień Wegetarianizmu świętuje coraz więcej osób.

(czytaj więcej)