Dziś mamy 28 marca 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

11 czerwca 2018

Mistrzostwa Polski LZS w Lekkoatletyce. LUKS Start reprezentowało 15 osób

fot: LUKS START NAKŁO

W dniach 9.06 – 10.06.2018 w Słubicach rozgrywane były Mistrzostwa Polski LZS w #Lekkoatletyce U18, U20 oraz U23, w których udział wzięła 15 osobowa reprezentacja LUKS START NAKŁO.

W rzucie oszczepem 700g tytuł Mistrza Polski U18 zdobył Eryk Kołodziejczak 02’, który rzucił 61,12m, co jest jego nowym rekordem życiowym. W skoku w dal U18 Karol Wiśniewski 01’ po skoku na odległość 6,86m zdobył złoty medal. Mistrzynią Polski U18 w biegu na 400m została Zuzanna Strzelewicz 02’, której nowy rekord życiowy wynosi 57,05s. Zuzanna z powodzeniem startowała także w biegu na 200m, a jej nowy rekord życiowy 25,27s zapewnił jej srebrny medal. W zawodach startowali także:

Daria Maik 97’ – 800m – 2:23,55

W zawodach brało udział 100 klubów z całej polski. W klasyfikacji medalowej zajęliśmy 21 miejsce, natomiast w punktowej 46 miejsce.

materiał: LUKS START NAKŁO