Dziś mamy 22 maja 2019, środa, imieniny obchodzą:

06 sierpnia 2018

Mistrzostwa Kynologiczne. Mł.asp. Stasiak i jego kompan Kibic dobrze się spisali

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Mł. asp. Rafał Stasiak, przewodnik psa służbowego w nakielskiej komendzie, wspólnie z # czworonożnym Kibicem, zajęli dobrą 6 lokatę podczas etapu wojewódzkiego XVIII Finału Kynologicznych Mistrzostw Policji.

W dniach 2-3 sierpnia br. Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy zorganizowała wojewódzkie eliminacje do XVIII Finału Kynologicznych Mistrzostw Policji. Nakielską komendę reprezentował przewodnik psa służbowego mł. asp. Rafał Stasiak wspólnie z psem patrolowo - tropiącym Kibicem.  

W zawodach wystartowali przewodnicy z całego garnizonu kujawsko – pomorskiego. Podczas dwudniowej rywalizacji policjanci rozwiązywali test wiedzy z dziedziny kynologii policyjnej oraz prezentowali praktyczne umiejętności udzielania pomocy medycznej.

Umiejętnościami musiały wykazać się również psy służbowe. Konkurencje, w których uczestniczyły polegały na tropieniu śladów ludzkich, przeszukaniu terenu oraz pościgu za niebezpiecznym przestępcą. Ponadto testowane było także posłuszeństwo psa oraz jego sprawność na torze przeszkód.

Nakielska „para patrolowa” zdobyła w ostatecznej klasyfikacji dobre 6 miejsce.

materiał: mł. asp. Justyna Andrzejewska O

Autor nie wyrażzgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)