Dziś mamy 2 czerwca 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

18 września 2019

Mili goście w nakielskiej komendzie. Poznały pracę policjantów

fot. KPP w Nakle

fot. KPP w Nakle

Zdarza się, że w nakielskiej komendzie policji goszczą dzieci z różnych placówek oświatowych# z terenu powiatu nakielskiego. Wczoraj (17.09.19) policjantów odwiedzili uczniowie z nakielskiej „dwójki” oraz przedszkolaki z „Wesołej piątki”.

Policjanci z nakielskiej komendy często spotykają się z najmłodszymi. Zdarza się, że to dzieci przychodzą w odwiedziny do policjantów i na miejscu przyglądają się ich pracy, a przy okazji zwiedzają komendę.

Wczoraj (17.09.19) policjantów odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz dzieci z Przedszkola Wesoła Piątka z Nakła. Pracę mundurowych przybliżała im mł. asp. Zofia Wrzeszcz.

Dzieci zwiedziły między innymi stanowisko kierowania, gdzie dowiedziały się na czym polega praca dyżurnego jednostki. Miały też możliwość zapoznać się z pracą funkcjonariusza dyżurującego w tzw. policyjnym areszcie. Ci, którym nie zabrakło odwagi zwiedzili także pomieszczenie przejściowe, gdzie przed osadzeniem w areszcie przebywają zatrzymani.

Goście mieli też okazję porozmawiać z policjantami pełniącymi na co dzień służbę w referacie patrolowo – interwencyjnym oraz przewodnikiem psa służbowego, który zaprezentował krótki pokaz tresury zwierzęcia oraz omówił zasady zachowania w kontakcie z obcym zwierzęciem. Maluchy obejrzały też policyjne radiowozy oraz tzw.: „Niebieski Pokój”, w którym zazwyczaj policjanci wykonują czynności z małoletnimi.

Na zakończenie wizyty mł. asp. Zofia Wrzeszcz przeprowadziła dla dzieci krótką lekcję na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Maluchy zostały zapoznane z wybranymi przepisami ruchu drogowego, poznały znaczenie wybranych znaków drogowych oraz usłyszały kilka słów na temat odblasków. Po tej, jakże pożytecznej lekcji dzieci otrzymały odblaski oraz kolorowanki ufundowane przez Gminne Komisje Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Nakła i Mroczy.   

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska /Oficer prasowy  KPP Nakło nad Notecią

 

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kasa fiskalna ONLINE Datecs WP50
1299PLN PROMOCJAPLN
Pokój dzienny/ młodzieżowy lub sypialnia
Posnet Ergo
sugerowana cena producenta: 1537,50PLN
Budowa magazynów
Budowa hal
DATECS Maluch E.ko
sugerowana cena producenta: 1351,77PLN
Usta - powiekszanie
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)