Dziś mamy 17 października 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

18 września 2019

Mili goście w nakielskiej komendzie. Poznały pracę policjantów

fot. KPP w Nakle

fot. KPP w Nakle

Zdarza się, że w nakielskiej komendzie policji goszczą dzieci z różnych placówek oświatowych# z terenu powiatu nakielskiego. Wczoraj (17.09.19) policjantów odwiedzili uczniowie z nakielskiej „dwójki” oraz przedszkolaki z „Wesołej piątki”.

Policjanci z nakielskiej komendy często spotykają się z najmłodszymi. Zdarza się, że to dzieci przychodzą w odwiedziny do policjantów i na miejscu przyglądają się ich pracy, a przy okazji zwiedzają komendę.

Wczoraj (17.09.19) policjantów odwiedzili uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 oraz dzieci z Przedszkola Wesoła Piątka z Nakła. Pracę mundurowych przybliżała im mł. asp. Zofia Wrzeszcz.

Dzieci zwiedziły między innymi stanowisko kierowania, gdzie dowiedziały się na czym polega praca dyżurnego jednostki. Miały też możliwość zapoznać się z pracą funkcjonariusza dyżurującego w tzw. policyjnym areszcie. Ci, którym nie zabrakło odwagi zwiedzili także pomieszczenie przejściowe, gdzie przed osadzeniem w areszcie przebywają zatrzymani.

Goście mieli też okazję porozmawiać z policjantami pełniącymi na co dzień służbę w referacie patrolowo – interwencyjnym oraz przewodnikiem psa służbowego, który zaprezentował krótki pokaz tresury zwierzęcia oraz omówił zasady zachowania w kontakcie z obcym zwierzęciem. Maluchy obejrzały też policyjne radiowozy oraz tzw.: „Niebieski Pokój”, w którym zazwyczaj policjanci wykonują czynności z małoletnimi.

Na zakończenie wizyty mł. asp. Zofia Wrzeszcz przeprowadziła dla dzieci krótką lekcję na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Maluchy zostały zapoznane z wybranymi przepisami ruchu drogowego, poznały znaczenie wybranych znaków drogowych oraz usłyszały kilka słów na temat odblasków. Po tej, jakże pożytecznej lekcji dzieci otrzymały odblaski oraz kolorowanki ufundowane przez Gminne Komisje Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Nakła i Mroczy.   

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska /Oficer prasowy  KPP Nakło nad Notecią

 

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble pokojowe
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Klasyka w nowym wydaniu w kolorze Orzech Koniakowym
Posnet Bingo HS EJ
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Sprawdzanie świateł
Usta - powiekszanie
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Wyprawa z naszym pupilem. Jak bezpiecznie i komfortowo podróżować samolotem

Domowe zwierzęta coraz częściej traktowane są jako pełnoprawni członkowie rodzin.# Oznacza to, że podróżują z nami na wakacje czy dłuższe, zagraniczne wyjazdy do pracy. Choć transport psa lub kota drogą lotniczą nie jest już dziś wielkim kłopotem, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

(czytaj więcej)
0

Problemy emocjonalne kobiet w ciąży. Co warto wiedzieć?

Ciąża i oczekiwanie na dziecko to jeden z najważniejszych etapów w # życiu kobiety.

(czytaj więcej)
0

Urząd dzwoni do obywatela. Sejm przyjął zmiany

Przyspieszenie załatwiania spraw urzędowych – to nasz cel. Dzięki przyjętym wczoraj przez Sejm zmianom, które zaproponowaliśmy w ustawie o informatyzacji, będzie szybciej i skuteczniej.

(czytaj więcej)