Dziś mamy 20 stycznia 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

10 grudnia 2019

Mikołajkowe zmagania sportowe w Staszicu. Frekwencja dopisała!

fot. Michał Stachowski

fot. Michał Stachowski

Dnia 4 grudnia 2019 roku na hali widowiskowo-sportowej przy Zespole Szkół im. Stanisława #Staszica w Nakle nad Notecią odbył się Międzyszkolny Mikołajkowy Turniej Piłki Halowej chłopców o Puchar Dyrektora Staszica.

Zaproszenie przyjęło aż 7 szkół z terenu Powiatu Nakielskiego. Z Kcyni gościliśmy Zespół Szkół Technicznych oraz Liceum Ogólnokształcące im. Karola Libelta. Do Nakła przyjechała również drużyna z Zespołu Szkół im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie. Przy piłkarskich zmaganiach nie zabrakło Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Wincentego Witosa oraz Zespół Szkół im. Władysława Łokietka w Lubaszczu. Nakło reprezentowało 3 drużyny Zespół Szkół Żeglugi Śródlądowej im. kmdr. Bolesława Romanowskiego, I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego oraz gospodarzy Zespół Szkół im. Stanisława Staszica, którzy byli jednocześnie organizatorami rozgrywek.

Po losowaniu i krótkiej odprawie oficjalnie przywitano wszystkie drużyny oraz opiekunów, którzy przygotowywali młodzież do sportowych zmagań. Utworzono dwie grupy po 4 zespoły. Rozegrano 12 meczów, które trwały raz 12 min z ewentualnymi jednominutowymi karami. Tuż po rywalizacjach grupowych rozegrano mecze o miejsca 7, 5 oraz o 3 i 1. Organizator przewidział wyróżnienia indywidualne dla najlepszego piłkarza turnieju oraz najlepszego bramkarza.

Poniżej przedstawiamy kolejność rozgrywanych meczów w grupach i o miejsca:

Grupa A
I LO Nakło – LO Kcynia 1:0
ZSP Samostrzel – ZS Staszic Nakło 2:4
I LO Nakło – ZSP Samostrzel 4:0
LO Kcynia – ZS Staszic Nakło 1:0
I LO Nakło – ZS Staszic Nakło 0:1
LO Kcynia – ZSP Samostrzel 1:1

Grupa B
ZSŻŚ Nakło- ZST Kcynia 0:0
ZS Szubin – ZS Lubaszcz 2:0
ZSŻŚ Nakło – ZS Szubin 0:0
ZST Kcynia – ZS Lubaszcz 7:0
ZSŻŚ Nakło – ZS Lubaszcz 10:1
ZST Kcynia – ZS Szubin 1:0

Mecz o 7 miejsce: ZSP Samostrzel – ZS Lubaszcz 3:0

Mecz o 5 miejsce: LO Kcynia – ZS Szubin 1:1 (1:2)

Mecz o 3 miejsce: I LO Nakło – ZSŻŚ Nakło 0:3

Mecz o 1 miejsce: ZS Staszic Nakło – ZST Kcynia 1:0

Statuetkę i dyplom najlepszego bramkarza odebrał Oliwier Joda z ZST Kcyni, a dyplom za najlepszego piłkarza Rafał Malikowski z ZS Staszic Nakło.

Wszystkim zawodnikom dziękuję za sportową rywalizację, wysoki poziom gry i walkę do ostatnich minut. Pierwsze trzy drużyny otrzymały dyplomy i puchary, a pozostałe wróciły z pamiątkowym dyplomem za udział w turnieju. Podziękowania kierowane są do sędziów: Radosław Hyży, Krzysztof Gill, Piotr Dutkiewicz, uczniów 1bP, którzy sprawnie obsługiwali tablicę wyników wraz z Marcinem Kulińskim i nauczycieli wychowania fizycznego za pomoc w przygotowaniach.
Zwycięski zespół zagrał w składzie: O. Zwolinski, S. Rybarczyk, R. Malikowski, W. Walaczak, J. Knioła, M. Kubacki, K. Łuczak, J. Nowicki, M. Lemke, B. Świerczek, M. Westphal,

Organizatorem imprezy sportowej był Michał Stachowski.

materiał: Michał Stachowski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)