Dziś mamy 12 sierpnia 2020, środa, imieniny obchodzą:

09 grudnia 2019

Mieszkanka Szubina straciła oszczędności i biżuterię. Policja apeluje o ostrożność!

Policjanci apelują do mieszkańców powiatu o ostrożność i o to, aby nie wpuszczali do #mieszkań obcych. 82-letnia mieszkanka Szubina straciła oszczędności i biżuterię po wizycie osób podających się za inspektorów nadzoru wodociągów.

Do naszych mieszkań bardzo często pukają różne obce osoby. Akwizytorzy, osoby podające się za przedstawicieli różnych instytucji, zakładów pracy czy też stowarzyszeń. Niestety nigdy nie możemy mieć pewności czy osoby, które stoją w naszych drzwiach mają dobre intencje, dlatego też w każdym przypadku kiedy do naszych drzwi zapuka ktoś obcy powinniśmy wzmóc naszą czujność. Szczególnie na tego typu „gości” powinny uważać osoby starsze, dlatego bardzo ważnym jest, aby członkowie rodziny przestrzegali Seniorów przed tego typu sytuacjami.

Niestety w ostatnich dniach 82-letni mieszkanka Szubina padła ofiarą oszustów, którzy weszli do jej mieszkania podając się za inspektorów nadzoru wodociągów  pod pretekstem awarii sieci wodociągowej i konieczności sprawdzenia czy w łazience pokrzywdzonej jest wszystko w porządku.

Kiedy jeden z mężczyzn poszedł razem z kobietą do łazienki, drugi w tym czasie plądrował jej mieszkanie. Po wizycie rzekomych inspektorów pokrzywdzona zorientowała się, że zginęła jej gotówka i biżuteria.  Prawdopodobne ze złodziejami współpracowała też młoda kobieta, która chwilę wcześniej chodziła po mieszkaniach i szukała lokum do wynajęcia.

Policja apeluje do mieszkańców powiatu o wzmożoną czujność. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że o wszelkich planowanych przeglądy instalacji czy też innych pracach, które zarządca mieszkania zamierza wykonać, mieszkańcy są informowani z wyprzedzeniem i ogłoszenia tego typu znajdują się na tablicach ogłoszeń. Jeśli już w naszym mieszkaniu pojawi się inkasent czy też osoba podająca się za pracownika danej firmy, to najważniejsze jest sprawdzenie identyfikatora, który powinien posiadać każdy. W razie wątpliwości można zadzwonić do siedziby danej firmy i dowiedzieć się czy prowadzone są w okolicy, w której mieszkamy, jakieś prace konserwatorskie bądź zaplanowane przedsięwzięcia.

O wszelkich niepokojących wizytach nieznajomych należy niezwłocznie informować policję pod numerami alarmowymi 997 lub 112.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska  Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)