Dziś mamy 23 maja 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

22 lutego 2019

Mieszkanka Bydgoszczy podziękowała za profesjonalizm policjanta służby dyżurnej

fot. pow

fot. pow

W często niełatwej, policyjnej służbie zdarzają się momenty przynoszące satysfakcję i świadczące o# tym, że policjanci są potrzebni obywatelom, a ci z kolei są wdzięczni za okazaną pomoc. Przykładem takiej właśnie wdzięczności są podziękowania, jakie na ręce Zastępcy Szefa nakielskich policjantów złożyła mieszkanka Bydgoszczy.

Przedwczoraj (20.02.19) na rozmowę z kom. Zbigniewem Sperkowskim, p.o. Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Nakle nad Notecią przyjechała mieszkanka Bydgoszczy. Kobieta złożyła na ręce Zastępcy Szefa nakielskich policjantów podziękowania i wyraziła swoją ogromną wdzięczność za szybką i profesjonalną reakcję na zgłoszoną przez nią interwencję. Kobieta odniosła się do sytuacji, jaka zaistniała 8 lutego. Tego dnia została poinformowana telefonicznie przez mieszkającego w Nakle 84-letniego ojca o tym, że ma trudności z oddychaniem i potrzebuje pomocy medycznej. Kobieta zadzwoniła na pogotowie, ale tam dowiedziała się od dyspozytora medycznego, że na miejsce przyjedzie zespół medyczny z oddalonej o kilkanaście kilometrów Kcyni.

Ponieważ mieszkanka Bydgoszczy nie miała już kontaktu telefonicznego z ojcem, obawiając się o jego zdrowie, zadzwoniła na stanowisko kierowania nakielskiej komendy i poprosiła o pomoc Policję. Telefon odebrał pomocnik dyżurnego, któremu szybko wyjaśniła sytuację, jaka zaistniała.

Sierż. szt. Michał Rosa, z którym rozmawiała zgłaszająca, natychmiast skierował pod wskazany adres patrol. Kiedy już policjanci byli na miejscu, oddzwonił do kobiety i powiadomił, że ma się nie denerwować, bo 84-latek jest przytomny i pozostanie pod opieką mundurowych do czasu przyjazdu karetki. Kobieta, wiedząc, że jej ojcu nic nie zagraża, uspokoiła się i niebawem przyjechała do Nakła.

Wczoraj (20.02.19) za życzliwość policjanta służby dyżurnej, zrozumienie, bardzo szybką reakcję na jej prośbę oraz udzieloną pomoc kobieta podziękowała Zastępcy Komendanta nakielskiej jednostki, kom. Zbigniewowi Sperkowskiemu.  

podkom. Justyna Andrzejewska

Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 21 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)