Dziś mamy 23 maja 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

12 października 2018

Mieszkańcy samorządu wzięli udział w wycieczce. Zwiedzili Chełmno i Świecie

fot. Piotr Lipkowski

fot. Piotr Lipkowski

W ostatni weekend września Samorząd Mieszkańców nr 4 wraz z radną Katarzyną Borzych-Kubacką # zorganizowali ostatnią już w tej kadencji samorządu wycieczkę do Chełmna i Świecia.

Pierwszym zwiedzanym miastem było Chełmno, po którym oprowadzała i w bardzo ciekawy sposób opowiadała pani przewodnik. Uczestnicy mieli okazję zobaczyć między innymi: największy na Pomorzu Rynek z pięknym renesansowo - gotyckim ratuszem, Zespół Klasztorny p.w Jana Chrzciciela i św. Jana Ewangelisty, Kościół Wniebowzięcia NMP, tzw. Farny, w którym po wejściu na wieżę widokową można było podziwiać piękne widoki.

Duże zainteresowanie w Chełmnie wzbudził Park Miniatur Zamków. Będąc w mieście zakochanych nie można było pominąć ławeczek zakochanych na których chętnie siadano i robiono pamiątkowe zdjecia. Następnym miastem było Świecie. Zamysłem organizatorów była zmiana postrzegania tego miejsca przez nakielan. Wraz z przewodnikiem zwiedzono pięknie odrestaurowany Zamek Krzyżacki, położony w malowniczych widłach rzeki Wdy i Wisły.

W drodze powrotnej można było zobaczyć słynny, najtrudniejszy w Polsce tor motocrossowy. Organizatorzy dziękują uczestnikom za 4 lata wspólnych wyjazdów, zawsze miłą atmosferę i zachętę do dalszych działań. Radna Katarzyna Borzych-Kubacka dziękuje również za współpracę całemu Zarządowi SM nr 4, a w szczególności Panu przewodniczącemu Wojciechowi Wiśniewskiemu i jego żonie , Pani Wiesi Wiśniewskiej.

materiał: Katarzyna Borzych-Kubacka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)