Dziś mamy 14 listopada 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

25 maja 2019

Miejsca postoju taksówek kwestią sporną. Powinny zniknąć z Rynku?

fot. pow.

fot. pow.

Miejsca postojowe dla taksówkarzy w Nakle zlokalizowane są na Rynku. I choć jest tak już #od kilkudziesięciu lat, nie wszystkim to odpowiada. Temat poruszono na jednym z zebrań samorządów mieszkańców.

–Uważam, że na Rynku nie powinno w ogóle być postoju dla taksówek. To jest centrum naszego miasta i dość nieciekawie to wygląda, jak co niektórzy taksówkarze w miejscu publicznym bez skrępowania palą papierosy i plują na chodnik. To ma być wizytówka Nakła? – pytał jeden z mieszkańców.

Zastępca burmistrza Krzysztof Błoński dał do zrozumienia, że... punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i w tej sytuacji trudno jest znaleźć rozwiązanie problemu. – Powiem szczerze, że taksówkarze także przychodzą do nas i narzekają z kolei na zbyt małą ilość miejsc parkingowych w tym miejscu. Uważam, że najlepszym rozwiązaniem będzie przedstawienie mieszkańcom kilku koncepcji przy okazji przebudowy Rynku w niedalekiej przyszłości. Rolą burmistrza nie jest wyznaczenie miejsca parkingu dla taksówkarza. Ma być to szersza decyzja. Jak powstaną konkretne koncepcje, to mieszkańcy będą mieli okazję się wypowiedzieć – powiedział.

Nie da się ukryć, że atmosfera pomiędzy przedsiębiorcami prowadzącymi działalności gospodarcze na długości postoju a samymi taksówkarzami jest dość napięta. Zdaniem części przedsiębiorców, taksówkarze bywają wulgarni i często zachowują się wobec nich złośliwie. – Nie potrafią z nami normalnie porozmawiać i się dogadać. Jak przyjeżdżają samochody dostawcze, to na ten czas nie idzie się tych panów doprosić, by na kilka minut ustąpili miejsca – powiedział jeden z nich.

Co sądzą na ten temat taksówkarze? Jako poszkodowanych wskazują...samych siebie  - Tu postój był i zostanie. My nie stwarzamy problemów samochodom dostawczym: robimy im miejsce, oni rozładowują towar i odjeżdżają – powiedział taksówkarz. – Co niektórzy przedsiębiorcy, posiadający swoje działalności od strony naszych miejsc postojowych, najnormalniej w świecie „pomiatają” nami. Ludziom przeszkadza, że raz czy drugi ktoś z nas zapali papierosa. Wystarczy spojrzeć, jak co niektórzy klienci miejscowych restauracji wychodzą z nich, będąc pod wpływem alkoholu, a do kogo wtedy takie osoby są kierowane? Do nas, a my przecież nie jesteśmy od tego, by wozić pijanych ludzi – dodał inny taksówkarz.

Zdaniem taksówkarzy jest to najlepsza lokalizacja dla taksówek, jaką można sobie wymarzyć, a w przypadku zmiany miejsca postoju wszystkie osoby korzystające z tych usług byłyby zmuszone do pokonania kilkuset metrów drogi, niejednokrotnie trzymając ciężkie siatki w rękach. - To jest sam środek miasta, gdziekolwiek by nas przenieśli, będzie to niekorzystne, zarówno dla nas, jak i dla mieszkańców - podkreślano.

Czy miejsca dla taksówek powinny zniknąć z nakielskiego Rynku? Jakie jest Wasze zdanie na temat obecnej lokalizacji?

Ankieta

Czy miejsca postojowe dla taksówek powinny zniknąć z Rynku?

 • Tak
 • Nie
 • Nie mam zdaniaOceń artykuł: 30 21

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (24) Zgłoś naruszenie zasad

  • 6 (12)

  Obywatel, w dniu 25-05-2019 20:06:58 napisał:

  Ja bym ich z tampony usuną chociaż na poznańską gdzie obecnie jest parking co nie którzy to cwaniaku z taxi zadymy robią jak ktoś stanie na ich miejscu chociaż na chwilkę!!!!

  odpowiedz

  • 14 (22)

  nakielanin, w dniu 25-05-2019 20:16:54 napisał:

  Trudno znaleźć rozwiązanie? No bez przesady kilku taksówkarzy ma decydować o wyglądzie Nakła? Rynek to nie jest miejsce na parkingi! powinno się ograniczać ruch na rynku. Bierzcie przykład z innych miast

  odpowiedz

  • 8 (16)

  nakielanin, w dniu 25-05-2019 20:17:46 napisał:

  Taksówki nie powinny zniknąć.ale parking zabierający chodnik na bydgoskiej od kwiaciarni irys do piekarni karolczaka. A jak jeszcze przed kwiaciarnią wystawią skrzynki z kwiatami to tragedia z przejściem.

  odpowiedz

  • 14 (20)

  Asd, w dniu 25-05-2019 20:17:58 napisał:

  Jestem za likwidacją. Rynek powinien zostać całkowicie wyłączony z ruchu. Klient chcący taksówkę przejdzie te kilka metrów dalej.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 12 (12)

  Hehe, w dniu 25-05-2019 21:26:43 napisał:

  Komentarzy nie widać, ankieta nieaktywna... Ktoś chyba nie w formie :-)

  odpowiedz

  • 6 (10)

  Popierdalacz, w dniu 25-05-2019 22:27:53 napisał:

  Złotówy wypi**dalać!!

  odpowiedz

  • -4 (12)

  Obserwator, w dniu 25-05-2019 22:37:48 napisał:

  Głupie pytanie na całym świecie taxi zawsze było i jest w centrum miast

  odpowiedz

  • -3 (15)

  sss, w dniu 26-05-2019 00:28:03 napisał:

  dajcie im pracowac !!!!!!!!!

  odpowiedz

  • 6 (16)

  Wiosna, w dniu 26-05-2019 00:39:27 napisał:

  Ja uważam że powinno być dużo więcej miejsc dla taksówek e Nakle a nie tylko rynek. Np. na rynku 3 miejsca koło dworca PKP że 2, PKS 2, na osiedlach btj. Łokietka, Chrobrego, K. Wielkuego po 2. I sam bym chętnie korzystał a tak nie wiem jak szukać pod jaki numer dzwonić. W innych większych i mniejszych miastach dużo jeżdżę taxi a u nas nie potrafię m

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (2)

  Knab, w dniu 26-05-2019 04:38:26 napisał:

  W głowach to się pomieszalo. Myślę, że przenieść postój za miasto.

  odpowiedz

  • 8 (10)

  Taxi sraxi, w dniu 26-05-2019 05:44:08 napisał:

  Wypie....lić tych oszustów na łąki za Orlenem banda cwaniaków.Rządzą się na drogach jakby byli właścicielemi.Wszędzie się wpieprzają nie ustępują pierwszeństwa banda cwaniaków(co niektórzy)

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (4)

  Ninka, w dniu 26-05-2019 07:51:45 napisał:

  W każdym dużym mieście taksówki są tam, gdzie centrum miasta. Taksówkarze płacą podatki, a jednak ich miejsca są zajmowane przez osoby, którym bardzo się spieszy do Rossmanna, czy choćby kwiaciarni..... W Nakle jest mało miejsc parkingowych, ale wyrzucanie taksówkarzy uważam za jakieś nieporozumienie.

  odpowiedz

  • 2 (4)

  mieszkaniec, w dniu 26-05-2019 08:48:42 napisał:

  Moim zdaniem lokalizacja postoju TAXI powinna być przeniesiona na tereny po zagospodarowaniu pozostałości po ogrodzie w okolicy toalety miejskiej i Śleski. Jest to kilka kroków od rynku.

  odpowiedz

  • 5 (5)

  Mieszkaniec, w dniu 26-05-2019 10:05:26 napisał:

  Wystarczy ich przenieść na ul Długa. Blisko i bezkonfliktowo.

  odpowiedz

  • 6 (8)

  były taxi, w dniu 26-05-2019 10:28:37 napisał:

  w każdym szanującym się mieście postoje taxi są przy dworcach PKP ;-) i PKS ;-) a w centrum miasta jest wytyczone dwa lub trzy miejsca na taxi a nie jak w Nakle cała długość ulicy. Dodam z doświadczenia i tu muszę się zgodzić z tą drugą stroną że taksówkarze w większości to zwykłe chamy nie wspominając jak jeżdżą na drogach. czasami mam wrażenie że taksówkarz wioząc pijanego sam jest po spożyciu. z drugiej strony najlepszy zarobek taksówkarza to właśnie na klientach pod wpływem alkoholu.nie chce brać pijanego to niech nie bierze ma takie prawo. taksówkarz może odmówić podwózki klienta który zagraża czynnościom w trakcie prowadzenia pojazdu.

  odpowiedz

  • -2 (6)

  8810, w dniu 26-05-2019 11:33:14 napisał:

  Czy dobrze przeczytałem? W niedalekiej przyszłości znowu remont rynku? Może niech się zdecydują na jeden wariant, a nie z tym rynkiem cudują co chwile coś innego. Masakra jakaś. A dług zamiast maleć, ciągle rośnie. Bym powiedział, co sądzę o włodarzach miasta, ale po prostu cenzura nie pozwoli.

  odpowiedz

  • 0 (2)

  kierowca, w dniu 26-05-2019 11:53:52 napisał:

  Totalny odjazd,na jakim świecie my żyjemy.Malkontentów zapraszam na parking w Tesco,czynny za darmo przez całą dobę,tam ćpają,plują i bluźnią. O ile mnie pamięć nie myli taksówkarze byli zawsze,przedsiębiorcy pojawili się niedawno.Oni także płacą podatki.Polska i Polacy to egzotyczny kraj nienawiści,chorobliwej zazdrości.Poza PiS em wszystko przeszkadza.

  odpowiedz

  • 3 (5)

  szczena z patera, w dniu 26-05-2019 16:46:28 napisał:

  czan czan gdzie mosz krzan

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Nowa, w dniu 27-05-2019 10:17:23 napisał:

  Problem z postojem taxi?Proszę zwrócić uwagę co się dzieje przy głównej ulicy Nakła.Powstaly trzy kasyna gry w których gromadzą się ciemne typy którzy palą papierosy na ulicy przed tymi lokalami plują i robią hałas. Czy to jest wizytówka Centrum Nakła.Moim zdaniem wizytówką Nakla są rozkopane jezdnie i brudne chodniki.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  ewka, w dniu 27-05-2019 12:47:56 napisał:

  a komu one przeszkadzają !!!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie świateł
Wypożyczalnia samochodów
Meble systemowe w wybarwieniu Dąb Naturalny
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Fotokubek klasyczny
19,90PLN
Blacharstwo
Przypinka z agrafką o śr. 56mm
3,55PLN
Stoły i krzesła - różne wzory i kolory
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)