Dziś mamy 18 września 2019, środa, imieniny obchodzą:

25 maja 2019

Miejsca postoju taksówek kwestią sporną. Powinny zniknąć z Rynku?

fot. pow.

fot. pow.

Miejsca postojowe dla taksówkarzy w Nakle zlokalizowane są na Rynku. I choć jest tak już #od kilkudziesięciu lat, nie wszystkim to odpowiada. Temat poruszono na jednym z zebrań samorządów mieszkańców.

–Uważam, że na Rynku nie powinno w ogóle być postoju dla taksówek. To jest centrum naszego miasta i dość nieciekawie to wygląda, jak co niektórzy taksówkarze w miejscu publicznym bez skrępowania palą papierosy i plują na chodnik. To ma być wizytówka Nakła? – pytał jeden z mieszkańców.

Zastępca burmistrza Krzysztof Błoński dał do zrozumienia, że... punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i w tej sytuacji trudno jest znaleźć rozwiązanie problemu. – Powiem szczerze, że taksówkarze także przychodzą do nas i narzekają z kolei na zbyt małą ilość miejsc parkingowych w tym miejscu. Uważam, że najlepszym rozwiązaniem będzie przedstawienie mieszkańcom kilku koncepcji przy okazji przebudowy Rynku w niedalekiej przyszłości. Rolą burmistrza nie jest wyznaczenie miejsca parkingu dla taksówkarza. Ma być to szersza decyzja. Jak powstaną konkretne koncepcje, to mieszkańcy będą mieli okazję się wypowiedzieć – powiedział.

Nie da się ukryć, że atmosfera pomiędzy przedsiębiorcami prowadzącymi działalności gospodarcze na długości postoju a samymi taksówkarzami jest dość napięta. Zdaniem części przedsiębiorców, taksówkarze bywają wulgarni i często zachowują się wobec nich złośliwie. – Nie potrafią z nami normalnie porozmawiać i się dogadać. Jak przyjeżdżają samochody dostawcze, to na ten czas nie idzie się tych panów doprosić, by na kilka minut ustąpili miejsca – powiedział jeden z nich.

Co sądzą na ten temat taksówkarze? Jako poszkodowanych wskazują...samych siebie  - Tu postój był i zostanie. My nie stwarzamy problemów samochodom dostawczym: robimy im miejsce, oni rozładowują towar i odjeżdżają – powiedział taksówkarz. – Co niektórzy przedsiębiorcy, posiadający swoje działalności od strony naszych miejsc postojowych, najnormalniej w świecie „pomiatają” nami. Ludziom przeszkadza, że raz czy drugi ktoś z nas zapali papierosa. Wystarczy spojrzeć, jak co niektórzy klienci miejscowych restauracji wychodzą z nich, będąc pod wpływem alkoholu, a do kogo wtedy takie osoby są kierowane? Do nas, a my przecież nie jesteśmy od tego, by wozić pijanych ludzi – dodał inny taksówkarz.

Zdaniem taksówkarzy jest to najlepsza lokalizacja dla taksówek, jaką można sobie wymarzyć, a w przypadku zmiany miejsca postoju wszystkie osoby korzystające z tych usług byłyby zmuszone do pokonania kilkuset metrów drogi, niejednokrotnie trzymając ciężkie siatki w rękach. - To jest sam środek miasta, gdziekolwiek by nas przenieśli, będzie to niekorzystne, zarówno dla nas, jak i dla mieszkańców - podkreślano.

Czy miejsca dla taksówek powinny zniknąć z nakielskiego Rynku? Jakie jest Wasze zdanie na temat obecnej lokalizacji?

Ankieta

Czy miejsca postojowe dla taksówek powinny zniknąć z Rynku?

 • Tak
 • Nie
 • Nie mam zdaniaOceń artykuł: 30 21

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (24) Zgłoś naruszenie zasad

  • 6 (12)

  Obywatel, w dniu 25-05-2019 20:06:58 napisał:

  Ja bym ich z tampony usuną chociaż na poznańską gdzie obecnie jest parking co nie którzy to cwaniaku z taxi zadymy robią jak ktoś stanie na ich miejscu chociaż na chwilkę!!!!

  odpowiedz

  • 14 (22)

  nakielanin, w dniu 25-05-2019 20:16:54 napisał:

  Trudno znaleźć rozwiązanie? No bez przesady kilku taksówkarzy ma decydować o wyglądzie Nakła? Rynek to nie jest miejsce na parkingi! powinno się ograniczać ruch na rynku. Bierzcie przykład z innych miast

  odpowiedz

  • 8 (16)

  nakielanin, w dniu 25-05-2019 20:17:46 napisał:

  Taksówki nie powinny zniknąć.ale parking zabierający chodnik na bydgoskiej od kwiaciarni irys do piekarni karolczaka. A jak jeszcze przed kwiaciarnią wystawią skrzynki z kwiatami to tragedia z przejściem.

  odpowiedz

  • 14 (20)

  Asd, w dniu 25-05-2019 20:17:58 napisał:

  Jestem za likwidacją. Rynek powinien zostać całkowicie wyłączony z ruchu. Klient chcący taksówkę przejdzie te kilka metrów dalej.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 12 (12)

  Hehe, w dniu 25-05-2019 21:26:43 napisał:

  Komentarzy nie widać, ankieta nieaktywna... Ktoś chyba nie w formie :-)

  odpowiedz

  • 6 (10)

  Popierdalacz, w dniu 25-05-2019 22:27:53 napisał:

  Złotówy wypi**dalać!!

  odpowiedz

  • -4 (12)

  Obserwator, w dniu 25-05-2019 22:37:48 napisał:

  Głupie pytanie na całym świecie taxi zawsze było i jest w centrum miast

  odpowiedz

  • -3 (15)

  sss, w dniu 26-05-2019 00:28:03 napisał:

  dajcie im pracowac !!!!!!!!!

  odpowiedz

  • 6 (16)

  Wiosna, w dniu 26-05-2019 00:39:27 napisał:

  Ja uważam że powinno być dużo więcej miejsc dla taksówek e Nakle a nie tylko rynek. Np. na rynku 3 miejsca koło dworca PKP że 2, PKS 2, na osiedlach btj. Łokietka, Chrobrego, K. Wielkuego po 2. I sam bym chętnie korzystał a tak nie wiem jak szukać pod jaki numer dzwonić. W innych większych i mniejszych miastach dużo jeżdżę taxi a u nas nie potrafię m

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 2 (2)

  Knab, w dniu 26-05-2019 04:38:26 napisał:

  W głowach to się pomieszalo. Myślę, że przenieść postój za miasto.

  odpowiedz

  • 8 (10)

  Taxi sraxi, w dniu 26-05-2019 05:44:08 napisał:

  Wypie....lić tych oszustów na łąki za Orlenem banda cwaniaków.Rządzą się na drogach jakby byli właścicielemi.Wszędzie się wpieprzają nie ustępują pierwszeństwa banda cwaniaków(co niektórzy)

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (4)

  Ninka, w dniu 26-05-2019 07:51:45 napisał:

  W każdym dużym mieście taksówki są tam, gdzie centrum miasta. Taksówkarze płacą podatki, a jednak ich miejsca są zajmowane przez osoby, którym bardzo się spieszy do Rossmanna, czy choćby kwiaciarni..... W Nakle jest mało miejsc parkingowych, ale wyrzucanie taksówkarzy uważam za jakieś nieporozumienie.

  odpowiedz

  • 2 (4)

  mieszkaniec, w dniu 26-05-2019 08:48:42 napisał:

  Moim zdaniem lokalizacja postoju TAXI powinna być przeniesiona na tereny po zagospodarowaniu pozostałości po ogrodzie w okolicy toalety miejskiej i Śleski. Jest to kilka kroków od rynku.

  odpowiedz

  • 5 (5)

  Mieszkaniec, w dniu 26-05-2019 10:05:26 napisał:

  Wystarczy ich przenieść na ul Długa. Blisko i bezkonfliktowo.

  odpowiedz

  • 6 (8)

  były taxi, w dniu 26-05-2019 10:28:37 napisał:

  w każdym szanującym się mieście postoje taxi są przy dworcach PKP ;-) i PKS ;-) a w centrum miasta jest wytyczone dwa lub trzy miejsca na taxi a nie jak w Nakle cała długość ulicy. Dodam z doświadczenia i tu muszę się zgodzić z tą drugą stroną że taksówkarze w większości to zwykłe chamy nie wspominając jak jeżdżą na drogach. czasami mam wrażenie że taksówkarz wioząc pijanego sam jest po spożyciu. z drugiej strony najlepszy zarobek taksówkarza to właśnie na klientach pod wpływem alkoholu.nie chce brać pijanego to niech nie bierze ma takie prawo. taksówkarz może odmówić podwózki klienta który zagraża czynnościom w trakcie prowadzenia pojazdu.

  odpowiedz

  • -2 (6)

  8810, w dniu 26-05-2019 11:33:14 napisał:

  Czy dobrze przeczytałem? W niedalekiej przyszłości znowu remont rynku? Może niech się zdecydują na jeden wariant, a nie z tym rynkiem cudują co chwile coś innego. Masakra jakaś. A dług zamiast maleć, ciągle rośnie. Bym powiedział, co sądzę o włodarzach miasta, ale po prostu cenzura nie pozwoli.

  odpowiedz

  • 0 (2)

  kierowca, w dniu 26-05-2019 11:53:52 napisał:

  Totalny odjazd,na jakim świecie my żyjemy.Malkontentów zapraszam na parking w Tesco,czynny za darmo przez całą dobę,tam ćpają,plują i bluźnią. O ile mnie pamięć nie myli taksówkarze byli zawsze,przedsiębiorcy pojawili się niedawno.Oni także płacą podatki.Polska i Polacy to egzotyczny kraj nienawiści,chorobliwej zazdrości.Poza PiS em wszystko przeszkadza.

  odpowiedz

  • 3 (5)

  szczena z patera, w dniu 26-05-2019 16:46:28 napisał:

  czan czan gdzie mosz krzan

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Nowa, w dniu 27-05-2019 10:17:23 napisał:

  Problem z postojem taxi?Proszę zwrócić uwagę co się dzieje przy głównej ulicy Nakła.Powstaly trzy kasyna gry w których gromadzą się ciemne typy którzy palą papierosy na ulicy przed tymi lokalami plują i robią hałas. Czy to jest wizytówka Centrum Nakła.Moim zdaniem wizytówką Nakla są rozkopane jezdnie i brudne chodniki.

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 0 (0)

  ewka, w dniu 27-05-2019 12:47:56 napisał:

  a komu one przeszkadzają !!!

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meblościanka z oferty firmy FADOME
Lipoliza injekcyjna
Oprogramowanie KC Firma i KC Market
Rolki termiczne
0,69PLN 0,49PLN
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Budowa stanu surowego
Sypialnia - jasny dekor i ryflowane uchwyty
Materiały eksploatacyjne do wszystkich drukarek
Od 4,90 PLN
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Przewijanie noworodka. Główne zasady

Dla początkujących rodziców pierwsze przewijanie nowonarodzonego dziecka często wiąże się ze stresem, poczuciem niepewności i strachu przed ryzykiem uszkodzenia# delikatnego ciałka noworodka. Wbrew pozorom czynność ta jest bardzo prosta, należy jednak pamiętać o zachowaniu ostrożności i stosowaniu kilku zasad. Instruktarz przewijania dziecka opisuje położna Renata Lustyk – laureatka konkursu „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)