Dziś mamy 27 listopada 2021, sobota, imieniny obchodzą:

24 października 2021

Międzynarodowy Dzień Mediacji. Uczniowie odwiedzili nakielski sąd

fot. pow.

fot. pow.

W środę 20.10.2021 r. moja klasa - III prawnicza# wraz z wychowawczynią Panią Profesor Katarzyną Łapińską udała się do Sądu Rejonowego w Nakle nad Notecią w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia oraz Tygodnia Mediacji.

Na początku spotkania przywitał nas Prezes Sądu Rejonowego w Nakle nad Notecią – Sędzia Bartosz Łapiński. Następnie prowadzenie warsztatów rozpoczął Sędzia Radosław Trzeciak, który wyjaśnił, na czym polega mediacja, jakie są jej funkcje i cele oraz w jakich kategoriach spraw można z niej korzystać.

Drugą część spotkania poprowadziła Pani Monika Grzegorek – mediator i radca prawny. Opowiedziała o pracy mediatora oraz przedstawiła kilka ważnych zasad dotyczących mediacji. Pani Mecenas wskazała korzyści, jakie daje ten rodzaj pozasądowego rozwiązywania sporów. Pani Mediator przedstawiła różne, a zarazem ciekawe przykłady mediacji pochodzące z jej własnej praktyki. Dzięki przygotowanym przez Radcę Prawnego Monikę Grzegorek kazusom, mogliśmy poczuć się jak mediatorzy, albowiem sami podjęliśmy próbę rozwiązania przedstawionych sytuacji.
Na koniec spotkania Pani Monika Grzegorek opowiedziała nam o swojej drodze zawodowej zarówno w kierunku radcy prawnego, jak i mediatora.
Chcielibyśmy serdecznie podziękować Prezesowi SR w Nakle, Pani asystent - Magdalenie Paprzyckiej za zorganizowanie nam Dnia Mediacji w Sądzie, a sędziemu Radosławowi Trzeciakowi oraz Pani Mediator Monice Grzegorek za poświęcony czas i bardzo ciekawe spotkanie, które niewątpliwe przyda się nam - przyszłym prawnikom.

Materiał: Natalia Anioł / III prawnicza

 

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 6 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jesień nie musi być nudna. Jak Polacy spędzają wolny czas?

Aż 80% zapytanych Polaków przyznaje się, że# odczuwa jesienią spadek nastroju. Samopoczucie poprawiamy sobie głównie spędzając czas ze znajomymi, aktywnościami sportowymi, ale także większą ilością słodyczy. Wybierając obecnie rozrywki kierujemy się przede wszystkim potrzebą relaksu, chęcią utrzymania formy oraz rozwojem zainteresowań. Takie wnioski płyną z badania „Nastroje Polaków a formy spędzania czasu wolnego” zrealizowanego przez serwis Prezentmarzeń jesienią 2021 roku.

(czytaj więcej)
0

Jak wyglądają jesienne wydatki Polaków na rozrywkę? Znamy wyniki badania

Jesienny spadek nastroju poprawiamy sobie chętnie korzystając z# miejskich rozrywek i przyjemności. Niestety, aż 44% zapytanych Polaków deklaruje, że ma zbyt mały budżet na preferowaną formę rozrywki. Średnio, jak wynika z odpowiedzi 43% respondentów badania „Nastroje Polaków a formy spędzania czasu wolnego”, na aktywności w czasie wolnym wydajemy obecnie od 100 do 300 zł miesięcznie. Głównym kryterium wyboru atrakcji dla 43% Polaków jest cena.

(czytaj więcej)
0

Drogie zakupy bez planu częściej robią mężczyźni. Dzisiaj Black Friday

Czarny Piątek – dla jednych możliwość wyszukania# prawdziwych cenowych okazji, dla innych wysyp zakupowych pokus, a dla jeszcze innych chwyt marketingowy, tracący na atrakcyjności w zestawieniu z rzeczywistymi, codziennie oferowanymi cenami. Ale opierać się nawet pozornym okazjom nie jest łatwo. Z badania wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor wynika, że połowa ankietowanych nie jest wolna od skłonności do impulsywnych zakupów i to na spore sumy. Jednej piątej Polaków zdarza się co najmniej raz na kilka miesięcy wydać pod wpływem chwili aż 500 zł.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia dla Terytorialsów. Przygotowania do wsparcia działań straży granicznej!

W dniach od 22 do 26 listopada br. Centrum Szkolenia Wojsk Obrony# Terytorialnej w Toruniu realizowało kurs przygotowujący żołnierzy WOT do wsparcia straży granicznej w realizacji zadań w ochronie granicy państwowej. W kursie udział wzięło 19 Terytorialsów z różnych Brygad Obrony Terytorialnej.

(czytaj więcej)