Dziś mamy 22 lipca 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

15 kwietnia 2019

Międzynarodowy Dzień Książki. Biedronki z wizytą w bibliotece i księgarni.

fot.pow

fot.pow

W kwietniu obchodzone są dwa święta poświęcone książkom#: Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci oraz Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

Z tej okazji dzieci z grupy Biedronki z Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko” wybrały się do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej przy  ul. Dąbrowskiego oraz do księgarni „Świat książki. W bibliotece przedszkolaki dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały  zasady wypożyczania książek. Natomiast w księgarni  dzieci utrwaliły etapy powstawania książki - od pomysłu do gotowego dzieła oraz rozwiązywały zagadki i krzyżówki. Wycieczka bardzo podobała się dzieciom i była kolejnym krokiem rozwijającym kompetencje czytelnicze dzieci.

materiał:  Agnieszka Mróz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

 

 

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)