Dziś mamy 26 kwietnia 2019, piątek, imieniny obchodzą:

15 kwietnia 2019

Międzynarodowy Dzień Książki. Biedronki z wizytą w bibliotece i księgarni.

fot.pow

fot.pow

W kwietniu obchodzone są dwa święta poświęcone książkom#: Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci oraz Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich.

Z tej okazji dzieci z grupy Biedronki z Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko” wybrały się do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej przy  ul. Dąbrowskiego oraz do księgarni „Świat książki. W bibliotece przedszkolaki dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały  zasady wypożyczania książek. Natomiast w księgarni  dzieci utrwaliły etapy powstawania książki - od pomysłu do gotowego dzieła oraz rozwiązywały zagadki i krzyżówki. Wycieczka bardzo podobała się dzieciom i była kolejnym krokiem rozwijającym kompetencje czytelnicze dzieci.

materiał:  Agnieszka Mróz

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

 

 

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)