Dziś mamy 19 listopada 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

21 października 2019

Miasteczko Symfonia w nakielskim przedszkolu. Dzieci z wizytą na Placu Artysty Suzafonisty

fot. A. Beger/Niepubliczne Przedszkole Katolickie

fot. A. Beger/Niepubliczne Przedszkole Katolickie

Dnia 21 października Niepubliczne Przedszkole Katolickie odwiedziła grupa artystów z # Poznańskiej Filharmonii Pomysłów.

Aktorzy zaprezentowali sztukę „Plac Artysty Suzafonisty”. Była to muzyczna opowieść, przez którą artyści przeprowadzili dzieci w magicznej atmosferze.

Dzieci poznały historię najsmutniejszego słonika na świecie, który martwił się, że wszyscy się z niego śmieją, bo ma za długą trąbę. Na szczęście historia skończyła się dobrze. Było ciekawie, zabawnie, wesoło i głośno.

Podczas przedstawienia dzieci przeniosły się w cudowny świat muzyki oraz instrumentów dętych. Uczestnicy spotkania mogli zapoznać się z budową oraz brzmieniem instrumentów takich jak trąbka, suzafon oraz waltornia.

Spektakl pozwolił na uwrażliwienie dzieci muzycznie, a także rozwijał ważne wartości społeczne.

materiał: mgr A. Beger/Niepubliczne Przedszkole Katolickie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Jak przygotować się do porodu. Położna radzi

Nacięcie krocza to zabieg chirurgiczny zwany również epizjotomią, który w naszym kraju# jest bardzo popularny i wykonywany podczas porodu. Polska jest jednym z nielicznych krajów, gdzie w wielu placówkach wykonuje się ten zabieg rutynowo.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)