Dziś mamy 6 czerwca 2020, sobota, imieniny obchodzą:

21 października 2019

Miasteczko Symfonia w nakielskim przedszkolu. Dzieci z wizytą na Placu Artysty Suzafonisty

fot. A. Beger/Niepubliczne Przedszkole Katolickie

fot. A. Beger/Niepubliczne Przedszkole Katolickie

Dnia 21 października Niepubliczne Przedszkole Katolickie odwiedziła grupa artystów z # Poznańskiej Filharmonii Pomysłów.

Aktorzy zaprezentowali sztukę „Plac Artysty Suzafonisty”. Była to muzyczna opowieść, przez którą artyści przeprowadzili dzieci w magicznej atmosferze.

Dzieci poznały historię najsmutniejszego słonika na świecie, który martwił się, że wszyscy się z niego śmieją, bo ma za długą trąbę. Na szczęście historia skończyła się dobrze. Było ciekawie, zabawnie, wesoło i głośno.

Podczas przedstawienia dzieci przeniosły się w cudowny świat muzyki oraz instrumentów dętych. Uczestnicy spotkania mogli zapoznać się z budową oraz brzmieniem instrumentów takich jak trąbka, suzafon oraz waltornia.

Spektakl pozwolił na uwrażliwienie dzieci muzycznie, a także rozwijał ważne wartości społeczne.

materiał: mgr A. Beger/Niepubliczne Przedszkole Katolickie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

O Stowarzyszeniu Oficerów Więziennictwa. Czym się zamuje?

Przyglądamy się bliżej działalności Stowarzyszenia Oficerów Więziennictwa. Jaka jest jego #historia? Jakie stawia sobie cele? Do czego dąży w swoich działaniach?

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Środowiska. Ochrona zasobów wodnych to konieczność

Kwestia dostępności wody jest obecnie jednym z największych wyzwań #dotyczących zrównoważonego rozwoju. Nie tylko w odległych zakątkach świata, ale także w Polsce. Obchodzony 5 czerwca z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych Światowy Dzień Środowiska to dobry moment, by zastanowić się, co każdy z nas może zrobić w kontekście ochrony tego życiodajnego zasobu.

(czytaj więcej)
0

Zdrowe odżywianie podczas pracy zdalnej. Przepis na sałatkę w stylu toskańskim

Pomimo cyklicznego znoszenia obostrzeń wielu z nas wciąż pracuje w trybie #zdalnym. A to z kolei stanowi nie lada wyzwanie dla naszej codziennej diety. Inaczej bowiem komponujemy menu zabierane do firmy, inaczej podejść należy do planowania posiłków, pracując w domowym zaciszu. W obu jednak przypadkach kluczem jest zbilansowana dieta, zapewniająca siłę i energię na cały dzień intensywnej pracy.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)