Dziś mamy 23 stycznia 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

04 grudnia 2019

Memoriał Artura Kowalczyka. Wiktoria Wołk z Tarpana Mrocza z najlepszym wynikiem

fot. PZPC

fot. PZPC

Wiktoria Wołk oraz Paweł Szmeja z najlepszymi wynikami w # I Memoriale Artura Kowalczyka. W hali OSiR Huragan w Wołominie zwycięzcami są też gospodarze zawodów, dzięki którym turniej ma szanse na stałe wejść do kalendarza imprez krajowych.

Po wielu latach Wołomin z powodzeniem wrócił na ciężarową mapę Polski. Tytaniczną wręcz pracę, wykonał szef wołomińskich ciężarów Jacek Cichy. Reaktywował sekcję, potrafił zjednać do swoich pomysłów władze miejskie i samorządowe. Wielkie wsparcie znalazł w osobie pani burmistrz Wołomina Elżbiecie Radwan.

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że ciężary ponownie witają w Wołominie. Postaram się, aby ten sport na dłużej i na dobre zadomowił się pośród innych w naszym mieście. To jest piękna dyscyplina. Może w niej skutecznie realizować się młodzież, spędzać czas na treningu, pokonywać kolejne bariery własnych możliwości – mówiła pani burmistrz.

Wiele dni przygotowań, i w sobotni poranek do hali zjeżdżali - zawodniczki i zawodnicy, goście miejscowi, ze stolicy i kraju. Wzruszające było otwarcie zawodów, pamiętano o najbliższej rodzinie Artura Kowalczyka,  a w przygotowania wielkie serce włożyła żona – pani Agnieszka. Uczestnikami turnieju było m.in trzech medalistów olimpijskich, ze złotym z Monachium - Zygmuntem Smalcerzem, a także brązowym Pekinu - Marcinem Dołęgą i z Seulu - Sławomirem Zawadą.

W przerwach taneczne możliwości prezentowały wołomińskie zespoły szkolne. Gość memoriału - kolega Artura Kowalczyka ze wspólnych zgrupowań i występów w reprezentacji, prezes PZPC Mariusz Jędra wspominał Patrona podczas otwarcia turnieju.

Same zawody – emocjonujące i sprawnie przeprowadzone. Wśród kobiet mieliśmy 7 zawodniczek, panowie dźwigali w sile 6 zawodników. Wśród pań – w punktacji Sinclaira wygrała Wiktoria Wołk (MGLKS Tarpan Mrocza), za nią Milena Rutkowska (CLKS Mazovia Ciechanów) i Karolina Brzostek (UOLKA Ostrów Maz.), wśród mężczyzn – pewnie pierwsze miejsce zgarnął Paweł Szmeja (MKS Narew Pułtusk), przed Patrykiem Bębnem (CLKS Mazovia Ciechanów) i Jakubem Węgrzynem (KS Wisła Puławy).

Po zawodach już rozmawiano o imprezie przyszłorocznej. Brawo Stowarzyszenie Podnoszenia Ciężarów i Sportów Siłowych Huragan Wołomin!

Do organizacji I memoriału Artura Kowalczyka przyczynili się - obok wymienionych - pani burmistrz Elżbiety Radwan i szefa stowarzyszenia Jacka Cichego - także dwóch wiceburmistrzów miasta - Dariusz Szymanowski i Łukasz Marek, z zarządu SPC i SS Huragan - Agnieszka Kowalczyk, Paweł Orzelski, Dariusz Zawadzki, Arkadiusz, Matejko, Zbigniew Bielicki oraz dyrektor OSiR Huragan Krzysztof Gawara. 

materiał: Polski Związek Podnoszenia Ciężarów 

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Niska, w dniu 04-12-2019 21:28:18 napisał:

    Szacun dla dziewczyn, podnoszą więcej niż większość przeciętnych facetów wliczając w nich mnie. Życzę samych sukcesów.

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Makijaż ślubny
Meble systemowe w kolorze Biały Uni Mat / Biały Mat
Posnet Mobile HS EJ
sugerowana cena producenta: 1586,70PLN
Budowa hal
Meble młodzieżowe i dziecięce
Torba na akcesoria fryzjerskie
82PLN
Sprawdzanie zadymienia i analiza spalin
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)