Dziś mamy 20 czerwca 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

13 czerwca 2019

Masz nadpłatę na koncie w ZUS? Zobacz co możesz zrobić!

fot. archiwum

fot. archiwum

Masz nadpłatę na koncie w ZUS? Sprawdź, czy Zakład może # zwrócić ci pieniądze.

Już w najbliższy wtorek, 18 czerwca tematem dyżuru telefonicznego będzie „Zwrot nadpłaconych składek ZUS – co należy zrobić”. W godz. od 09.00 do 12.00 pod numerem telefonu 52 34 18 124 naszych ekspertów będzie można spytać: Kto, kiedy, gdzie i w jakiej formie może złożyć wniosek o zwrot nadpłaconych składek.

Nadpłata składek powstaje, gdy płatnik składek opłaci je w wyższej wysokości niż zadeklaruje w dokumentacji rozliczeniowej lub niż wynika to z przepisów. Może również powstać w sytuacji, gdy płatnik skoryguje kwoty składek wykazanych w już przekazanej do ZUS deklaracji rozliczeniowej za wcześniejszy okres.

Takie składki ZUS zalicza w pierwszej kolejności na pokrycie zaległości - jeśli takowe istnieją. Jeżeli zaległości nie ma, można otrzymać z ZUS zwrot nadpłaconych środków lub zdecydować się na zaliczenie ich na poczet bieżących lub przyszłych wpłat.

materiał: Krystyna Michałek/Rzecznik Regionalny ZUS Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Oceń artykuł: 0 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Dziękujemy za dodanie opinii. Niebawem pojawi się na stronie.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pokój dzienny / jadalnia/ pokój młodzieżowy
Przewóz krajowy
Jadalnia / pokój dzienny
Stół rozkładany + 6 krzeseł
Sprawdzanie świateł
Fotopoduszka Jasiek
30,00PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Fotokubek z kolorowym wnętrzem
24,90PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)