Dziś mamy 25 kwietnia 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

09 kwietnia 2018

Marchewka w roli głównej. Były zabawy, gry ruchowe i zagadki słuchowe

fot. B. Wajer

fot. B. Wajer

W czwartek 5 kwietnia w przedszkolu Reksio w Nakle zrobiło się bardzo pomarańczowo. #Wszystkie dzieci oraz panie tego dnia przyszły do przedszkola ubrane na pomarańczowo, żeby świętować „Światowy Dzień Marchewki”.

Było to bardzo wesołe i zdrowe święto. We wszystkich grupach były prowadzone pogadanki na temat zdrowego odżywiania się i jedzenia warzyw, w tym szczególnie marchwi. Oprócz pogadanek były również zabawy i gry ruchowe, zagadki słuchowe, puzzle, quiz marchewkowy itp. Następnie każda grupa wykonała pracę plastyczną, której główną bohaterką była oczywiście marchewka. Po ciężkiej pracy, aby wzmocnić swój organizm, wszystkie dzieci zajadały świeże marchewki, które popijały pysznym soczkiem marchewkowym.

Materiał: B. Wajer

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)