Dziś mamy 17 lipca 2018, wtorek, imieniny obchodzą:
09 kwietnia 2018

Marchewka w roli głównej. Były zabawy, gry ruchowe i zagadki słuchowe

fot. B. Wajer

fot. B. Wajer

W czwartek 5 kwietnia w przedszkolu Reksio w Nakle zrobiło się bardzo pomarańczowo. #Wszystkie dzieci oraz panie tego dnia przyszły do przedszkola ubrane na pomarańczowo, żeby świętować „Światowy Dzień Marchewki”.

Było to bardzo wesołe i zdrowe święto. We wszystkich grupach były prowadzone pogadanki na temat zdrowego odżywiania się i jedzenia warzyw, w tym szczególnie marchwi. Oprócz pogadanek były również zabawy i gry ruchowe, zagadki słuchowe, puzzle, quiz marchewkowy itp. Następnie każda grupa wykonała pracę plastyczną, której główną bohaterką była oczywiście marchewka. Po ciężkiej pracy, aby wzmocnić swój organizm, wszystkie dzieci zajadały świeże marchewki, które popijały pysznym soczkiem marchewkowym.

Materiał: B. Wajer

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 8 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Ludność, urodzenia, zgony, małżeństwa... Sprawdzamy statystyki za 2017 rok

W 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim odnotowano 20,9 tys. urodzeń żywych. #Było to o 1,1 tys. więcej niż w 2016 r. Jednocześnie wzrosła liczba zgonów. W 2017 r. zmarło 21,3 tys. osób – o 727 osób więcej niż w 2016 r.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc.# Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Zielone światło dla dokumentów w smartfonie i jednego loginu do e-usług

Rząd przyjął projekt tzw. ustawy węzłowej. Przewiduje ona wprowadzenie jednego, spójnego #loginu (login.gov.pl), który docelowo umożliwi korzystanie ze wszystkich cyfrowych usług administracji. Rząd przyjął również regulacje, które będą stanowiły podstawę prawną do funkcjonowania aplikacji mobilnej - „mDokumenty”.

(czytaj więcej)