Dziś mamy 11 grudnia 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

26 września 2023

Manewry pod kryptonimem "Knieja 2023". Wspólne ćwiczenia strażaków

fot. KP PSP Nakło

fot. KP PSP Nakło

22 września 2023 roku na terenie Leśnictwa #Dąbrowice odbyły się ćwiczenia w zakresie zwalczania pożarów na obszarach leśnych. Na terenie Nadleśnictwa Runowo założenia realizowało ponad 20 zastępów straży pożarnej z terenu powiatu sępoleńskiego i nakielskiego.

Manewry pod kryptonimem „Knieja 2023” rozpoczęły się od godzin porannych aby o godzinie 10.00 rozpocząć dysponowanie z Punktu Przyjęcia Sił i Środków w miejscowości Sitno do poszczególnych odcinków bojowych.

Głównym celem było sprawdzenie dostępności punktów czerpania wody oraz organizowanie zaopatrzenia wodnego na duże odległości podczas mogącego wystąpić pożaru lasu. W trakcie ćwiczeń ocenie poddano również prowadzenie łączności miedzy zastępami straży pożarnej oraz współpracę pomiędzy będącymi na miejscu pracownikami Lasów Państwowych, Zespołu Zarządzania Kryzysowego oraz funkcjonariuszami  Policji.

W trakcie podsumowania zostały wręczone czeki od Lasów Państwowych dla Komendy Powiatowej PSP w Nakle nad Notecią oraz Sępólnie Krajeńskim. Na zakończenie ćwiczeń odbył się pokaz gaszenia pożaru z wykorzystaniem samolotów gaśniczych typu Dromader oraz śmigłowca.

Opracowanie: st.kpt. Bartosz Walkowiak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 18 17

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Sprawdzono zabawki dźwiękowe. Czy wszystkie są bezpieczne?

Sprawdziliśmy bezpieczeństwo 50 zabawek dźwiękowych oraz #41 interaktywnych dla dzieci do lat 3 – m.in. poziom wydawanego dźwięku, małe części, właściwości mechaniczne i fizyczne, oznakowanie.

(czytaj więcej)
0

Kontrola produktów oferowanych luzem. Nieprawidowości w 83 sklepach

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych #(IJHARS) przedstawia wyniki przeprowadzonej w II kwartale 2023 r. planowej kontroli w zakresie jakości handlowej oferowanych luzem: mięs, przetworów mięsnych (kiełbas i wędzonek) oraz serów żółtych.

(czytaj więcej)
0

Programowanie to świetna zabawa. Jak rozpocząć naukę kodowania?

Szukasz mądrej rozrywki na długie jesienne wieczory dla siebie i swoich dzieci? Zacznijcie #programować! Niezależnie od tego, ile macie lat, na naukę kodowania nigdy nie jest ani za wcześnie, ani za późno. Podpowiadamy, jak zacząć.

(czytaj więcej)
0

Nowe paliwo na stacjach benzynowych. Zmiany od 1 stycznia

Od 1 stycznia 2024 r. na stacjach paliw w Polsce będzie wprowadzane sukcesywnie nowe paliwo# - benzyna silnikowa 95-oktanowa z zawartością do 10% biokomponentów – tzw. E10. Benzyna silnikowa E10 zastąpi na stacjach paliw benzynę E5 o liczbie oktanowej 95. Benzyna silnikowa E5, która zostanie zastąpiona benzyną E10, zawiera maksymalnie do 5% objętościowo biokomponentów (bioetanolu), podczas gdy benzyna E10 będzie zawierała maksymalnie do 10% objętościowo biokomponentów. Ta zmiana nie wymaga dodatkowych działań od większości właścicieli pojazdów. W dokumentach pojazdu lub na klapie wlewu paliwa w samochodzie powinno znajdować się charakterystyczne oznaczenie E10 – potwierdzające dostosowanie samochodu do nowego paliwa. Właściciele starszych pojazdów powinni sprawdzić, czy ich pojazdy są dostosowane do tankowania nowego paliwa.

(czytaj więcej)