Dziś mamy 12 sierpnia 2020, środa, imieniny obchodzą:

30 lipca 2020

Malarskie inspiracje w lipcowe wakacje. Zajęcia w Filii Dziecięcej

fot. Stefania Bielecka

fot. Stefania Bielecka

Wakacje w Filii Dziecięcej w lipcu przebiegały# pod hasłem „Malarskie inspiracje w lipcowe wakacje”.

Pierwszego dnia wakacyjnych spotkań, inspiracją do zajęć była książka „Megaeksperymenty. 70 zadziwiających doświadczeń, które możesz przeprowadzić samodzielnie” Angeliki Zachei. Dzieci wykonały tęczowy płyn: z wody, płynu do mycia naczyń i oleju oraz „zbudziły” wulkan za pomocą sody i octu. Milusińskim zabawa bardzo się spodobała. Eksperymenty zaproponowane w książce można wykonywać samodzielnie w domu, a większość składników znajduje się w kuchennych szafkach lub za niewielką kwotę można kupić w sklepie.

Malowanie nietypowymi przedmiotami, to kolejna propozycja na letni czas, dzieci malowały mopem, wałkiem malarskim owiniętym pończochą, a na koniec robiły bańki mydlane, które porywczy wiatr niestety natychmiast rwał.

Kolejny lipcowy wtorek poświęcony był również zajęciom plastycznym. W tym dniu powstały żelowe mydełka o cudownym zapachu, z płatkami róż i lawendą oraz łapacze snów z tekturowego talerzyka.

Rebusy, zgadywanki, malowanie kredą i gra w gigantyczne warcaby umiliły uczestnikom lipcowych zajęć pozostałe godziny.     

Pierwsza tura letnich zajęć przeszła już do historii. Dziękujemy za udział i zapraszamy na kolejne, sierpniowe.

Materiał: Stefania Bielecka PiMBP w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

 

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)