Dziś mamy 23 stycznia 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

03 grudnia 2019

Magiczny świat wróżb. Przedszkolaki poznały swoją przyszłość

fot. Dominika Turek/Przedszkole Wesoła Piątka

fot. Dominika Turek/Przedszkole Wesoła Piątka

W miniony piątek (29.11) Przedszkolaki z Przedszkola "Wesoła Piątka" przeniosły się # w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych podczas tradycyjnego już Balu Jesiennego.

Tego dnia przebrane za jesienne postaci mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską „co dostanę od Gwiazdora” i tą daleką… „kim będę w przyszłości”.

Nie zabrakło ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, słodkich ciastek z wróżbą na przyszłość, a nawet jesiennego pokazu mody. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Pod koniec zabawy przedszkolaki raczyły się słodkim poczęstunkiem.

W tym dniu dzieci z grupy Motylki i Misie wzięły również udział w warsztatach oraz interaktywnej lekcji prowadzonej przez Muzeum Ziemi Krajeńskiej pt: "Andrzejki - przyszłość woskiem lana".

Dzieci dowiedziały się skąd wywodzą się obyczaje, tradycja oraz wróżby katarzynek i andrzejek. Miały możliwość uczestniczenia w różnego rodzaju andrzejkowych wróżbach.

Zabawy oraz przygotowane atrakcje tego dnia była przednie, dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach.

materiał: Dominika Turek/Przedszkole Wesoła Piątka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 6 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)