Dziś mamy 3 sierpnia 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

03 grudnia 2019

Magiczny świat wróżb. Przedszkolaki poznały swoją przyszłość

fot. Dominika Turek/Przedszkole Wesoła Piątka

fot. Dominika Turek/Przedszkole Wesoła Piątka

W miniony piątek (29.11) Przedszkolaki z Przedszkola "Wesoła Piątka" przeniosły się # w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych podczas tradycyjnego już Balu Jesiennego.

Tego dnia przebrane za jesienne postaci mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską „co dostanę od Gwiazdora” i tą daleką… „kim będę w przyszłości”.

Nie zabrakło ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, słodkich ciastek z wróżbą na przyszłość, a nawet jesiennego pokazu mody. Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce. Pod koniec zabawy przedszkolaki raczyły się słodkim poczęstunkiem.

W tym dniu dzieci z grupy Motylki i Misie wzięły również udział w warsztatach oraz interaktywnej lekcji prowadzonej przez Muzeum Ziemi Krajeńskiej pt: "Andrzejki - przyszłość woskiem lana".

Dzieci dowiedziały się skąd wywodzą się obyczaje, tradycja oraz wróżby katarzynek i andrzejek. Miały możliwość uczestniczenia w różnego rodzaju andrzejkowych wróżbach.

Zabawy oraz przygotowane atrakcje tego dnia była przednie, dzieci wróciły do domu w doskonałych humorach.

materiał: Dominika Turek/Przedszkole Wesoła Piątka

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 7 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)