Dziś mamy 5 lutego 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

30 listopada 2022

Magiczny dzień. Tradycje andrzejkowe, wróżby i znaczenie snów

fot. powierzone

fot. powierzone

Tradycje andrzejkowe, wróżby, znaczenie snów… Wiersza Wandy Chotomskiej „Andrzejki” oraz zarysu historycznego tego magicznego dnia, wysłuchali# uczniowie klas II Szkoły Podstawowej nr 2 im. kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia w Nakle nad Notecią oraz Jeżyki z Przedszkola Donald.

Dzieci opowiadały jakie wróżby znają i jak obchodzą w szkole, w przedszkolu czy w domu Andrzejki. Następnie zaczęliśmy seans wróżb. Imię przyszłego męża/żony – kartonowe serca, czy spełni się życzenie – listki na wodzie, wyścig butów, a także kolory – przestrogi na najbliższy czas, wywołały dużo emocji i uśmiechu na twarzach. Jeżyki dodatkowo wykonały z kolorowego papieru klucz, przez który tradycyjnie leje się wosk. Na zakończenie dzieci mogły dotknąć kuli, która daje moc i otrzymały mały słodki upominek.

Materiał: Anna Splitt / PiMBP w Nakle nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 7 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Prognozy dla krajowego rynku paliwowego. Ile za ropę i benzynę?

Już 5 lutego wejdzie w życie nowy pakiet sankcji UE i grupy G7. Jak na ceny paliw wpłynie odcięcie się zachodu od produktów ropopochodnych# z kierunku wschodniego? Czy po wdrożeniu sankcji kierowcy zapłacą za benzynę i olej napędowy znacznie więcej niż dotychczas? Analitycy londyńskiej firmy Unibet przygotowali prognozy dla krajowego rynku paliwowego.

(czytaj więcej)
0

Zakup mieszkania dla młodych. Nieoceniona pomoc rodziców

Zakup mieszkania wymaga sporych nakładów finansowych. Czy to oznacza, że młodzi ludzie, którzy dopiero rozpoczynają dorosłe życie#, muszą odłożyć marzenia o własnych czterech kątach na dalszy plan? Niekoniecznie. Nieoceniona na początku tej nowej drogi życiowej jest pomoc rodziców. Zakup mieszkania dla dziecka lub podarowanie mu środków finansowych na inwestycję wymaga udokumentowania prawnego. Podpowiadamy o czym warto pamiętać.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Jak wspierać osobę chorą na nowotwór? Słowa mają wielką moc

W obchodzony 4 lutego Światowy Dzień Walki z Rakiem szczególnego znaczenia nabierają słowa: „jestem blisko” oraz „kocham Cię”.# W obliczu choroby onkologicznej bliskość drugiej osoby i słowa wsparcia mają ogromną moc.

(czytaj więcej)