Dziś mamy 14 lipca 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

12 października 2019

Magiczne popołudnie. Mieszkańcy wysłuchali wyjątkowego koncertu

fot. powierzone

fot. powierzone

W dniu 11 października 2019 r. w Domu Parafialnym przy # Parafii pw. NMP Królowej Polski w Nakle nad Notecią odbył się koncert „Polska liryka wokalna – Koncert pieśni Stanisława Moniuszki – w 200 rocznicę urodzin, oraz Zygmunta Noskowskiego i Fryderyka Chopina”.

Pieśni wykonane przez bydgoskich i nakielskich artystów Panią Monikę Litwin -Dyngosz – mezzosopran, Pana Łukasza Przykłockiego – baryton oraz Pana Wojciecha Broczkowskiego – fortepian zachwyciły uczestników koncertu.

Pani Monika Litwin – Dyngosz – urodzona w Koszalinie, gdzie w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. G. Bacewicz rozpoczęła swą edukację artystyczną. Absolwentka Wydziału Wychowania Muzycznego Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy Wydziału Wokalno - Aktorskiego tejże uczelni w klasie prof. Alicji Marczak Faberowej oraz Podyplomowych Studiów na kierunku Menager Kultury. Swoje umiejętności wokalne doskonaliła na kursach mistrzowskich prowadzonych przez m.in.: G. Kahrego, F. Barberi, H. Łazarską. Tuż po studiach rozpoczęła stałą współpracę z Operą Nova w Bydgoszczy. W 1999 r. założyła Agencję Artystyczną OTELLO, specjalizującą się w organizacji koncertów muzyki wokalnej i instrumentalnej.

Nakielski wykonawca to Pan Łukasz Przykłocki, członek chóru Nadzieja, absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Aktor współpracujący z bydgoskim teatrem lalek Buratino, Filharmonią Pomorską, Filharmonią Gorzowską i Operą Nova.

Kolejny wykonawca to Pan Wojciech Broczkowski – który jest absolwentem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie prof. Jerzego Sulikowskiego. Uczestniczył w kursach mistrzowskich w Dusznikach Zdroju. Brał udział w XII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Göttingen w 1990 r. Współpracuje z Orkiestrą im Johana Straussa, oraz koncertuje głównie w charakterze akompaniatora. Od 1992 r. pracuje w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na wydziale Jazzu i Edukacji Muzycznej, Wokalno-Aktorskim oraz Instrumentalnym, akompaniując w klasie trąbki.

Artyści zauroczyli słuchaczy swoim śpiewem oraz grą. Pieśni Zygmunta Noskowskiego, Fryderyka Chopina i Stanisława Moniuszki zaśpiewane przez Panią Monikę Litwin – Dyngosz oraz Pana Łukasza Przykłockiego przy akompaniamencie Pana Wojciecha Broczkowskiego zachwyciły uczestników spotkania. Wykonanie utworów i wspaniała atmosfera stworzona przez wykonawców spowodowała, iż koncert ten na długo utkwi w pamięci jego uczestników. Dostarczyli oni wiele emocji i niezapomnianych wrażeń, czego dowodem były niezliczone brawa. Czas spędzony z tymi artystami to uczta dla duszy.

Po pierwszej części koncertu Zarządy Samorządów Mieszkańców nr 1 i nr 3 zaprosiły wykonawców oraz jego uczestników na słodki poczęstunek.

Po zakończeniu koncertu ksiądz proboszcz Andrzej Rumocki oraz Przewodniczący Zarządów SM Nr 1 i Nr 3 w Nakle nad Notecią podziękowali mieszkańcom za liczne przybycie na koncert a wykonawcom za wspaniałą atmosferę stworzoną podczas jego wykonania.

materiał: Artur Adamczewski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 38 10

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)