Dziś mamy 21 listopada 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

12 października 2019

Magiczne popołudnie. Mieszkańcy wysłuchali wyjątkowego koncertu

fot. powierzone

fot. powierzone

W dniu 11 października 2019 r. w Domu Parafialnym przy # Parafii pw. NMP Królowej Polski w Nakle nad Notecią odbył się koncert „Polska liryka wokalna – Koncert pieśni Stanisława Moniuszki – w 200 rocznicę urodzin, oraz Zygmunta Noskowskiego i Fryderyka Chopina”.

Pieśni wykonane przez bydgoskich i nakielskich artystów Panią Monikę Litwin -Dyngosz – mezzosopran, Pana Łukasza Przykłockiego – baryton oraz Pana Wojciecha Broczkowskiego – fortepian zachwyciły uczestników koncertu.

Pani Monika Litwin – Dyngosz – urodzona w Koszalinie, gdzie w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych im. G. Bacewicz rozpoczęła swą edukację artystyczną. Absolwentka Wydziału Wychowania Muzycznego Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy Wydziału Wokalno - Aktorskiego tejże uczelni w klasie prof. Alicji Marczak Faberowej oraz Podyplomowych Studiów na kierunku Menager Kultury. Swoje umiejętności wokalne doskonaliła na kursach mistrzowskich prowadzonych przez m.in.: G. Kahrego, F. Barberi, H. Łazarską. Tuż po studiach rozpoczęła stałą współpracę z Operą Nova w Bydgoszczy. W 1999 r. założyła Agencję Artystyczną OTELLO, specjalizującą się w organizacji koncertów muzyki wokalnej i instrumentalnej.

Nakielski wykonawca to Pan Łukasz Przykłocki, członek chóru Nadzieja, absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Aktor współpracujący z bydgoskim teatrem lalek Buratino, Filharmonią Pomorską, Filharmonią Gorzowską i Operą Nova.

Kolejny wykonawca to Pan Wojciech Broczkowski – który jest absolwentem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie prof. Jerzego Sulikowskiego. Uczestniczył w kursach mistrzowskich w Dusznikach Zdroju. Brał udział w XII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Göttingen w 1990 r. Współpracuje z Orkiestrą im Johana Straussa, oraz koncertuje głównie w charakterze akompaniatora. Od 1992 r. pracuje w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na wydziale Jazzu i Edukacji Muzycznej, Wokalno-Aktorskim oraz Instrumentalnym, akompaniując w klasie trąbki.

Artyści zauroczyli słuchaczy swoim śpiewem oraz grą. Pieśni Zygmunta Noskowskiego, Fryderyka Chopina i Stanisława Moniuszki zaśpiewane przez Panią Monikę Litwin – Dyngosz oraz Pana Łukasza Przykłockiego przy akompaniamencie Pana Wojciecha Broczkowskiego zachwyciły uczestników spotkania. Wykonanie utworów i wspaniała atmosfera stworzona przez wykonawców spowodowała, iż koncert ten na długo utkwi w pamięci jego uczestników. Dostarczyli oni wiele emocji i niezapomnianych wrażeń, czego dowodem były niezliczone brawa. Czas spędzony z tymi artystami to uczta dla duszy.

Po pierwszej części koncertu Zarządy Samorządów Mieszkańców nr 1 i nr 3 zaprosiły wykonawców oraz jego uczestników na słodki poczęstunek.

Po zakończeniu koncertu ksiądz proboszcz Andrzej Rumocki oraz Przewodniczący Zarządów SM Nr 1 i Nr 3 w Nakle nad Notecią podziękowali mieszkańcom za liczne przybycie na koncert a wykonawcom za wspaniałą atmosferę stworzoną podczas jego wykonania.

materiał: Artur Adamczewski

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 38 10

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Ciąża u kobiety po 40 roku życia. Co warto zapamiętać?

Decyzja o zajściu w ciążę, to kwestia indywidualna. Coraz częściej # kobiety decydują się na nią w późniejszym wieku.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)
0

Zła pogoda opóźnia lot. Jakie prawa mają pasażerowie?

Niekorzystne zjawiska pogodowe, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, zakłócają # pracę lotnisk. Czasem utrudnienia trwają wiele godzin i prowadzą do poważnych opóźnień połączeń, a nawet ich odwoływania.

(czytaj więcej)