Dziś mamy 23 maja 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

17 listopada 2023

Mądre Sowy wiedzą już, jak dbać o zdrowie. Lekcja dla przedszkolaków

fot. PiMBP w Nakle

fot. PiMBP w Nakle

W czwartek w Bibliotece Dziecięcej odbyła się #lekcja biblioteczna na temat zdrowia, w której brały udział Mądre Sowy z Przedszkola Słoneczko.

Co należy robić, aby być zdrowym, dlaczego ważna jest higiena, co to są witaminy, ile posiłków należy zjadać w ciągu dnia? Na te i wiele innych pytań, dzieci próbowały znaleźć odpowiedź. Ponadto grupowały produkty, rozpoznawały warzywa i owoce przez dotyk, układały zdania z rozsypanki wyrazowej, a także brały udział w gimnastyce, bo przecież sport to zdrowie. Na koniec wykonały pracę plastyczną, w której pokazały, co same robią dla zdrowia. To było ciekawe spotkanie. Mądre Sowy, jak zawsze wykazały się ogromną wiedzą i chęcią do zabawy.

Materiał: Anna Splitt / Biblioteka Dziecięca w Nakle

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 11 2

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Symboliczne miejsce pochówku wielkiego piewcy. Kim był hr. Leon Skórzewski?

Jeśli weekend, to kolejny raz chcemy przekazać Wam kilka informacji o ciekawych# miejscach kultu - tym razem kolej przyszła na Leśnictwo Drogosław.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia rotacyjne. Żołnierze Wojska Polskiego w Kowalewku

W miniony weekend tereny Nadleśnictwa Szubin oraz obiekty #OSP JRS Kowalewko zostały zdominowane przez żołnierzy Wojska Polskiego, którzy realizują szkolenia rotacyjne.

(czytaj więcej)
0

Święto polskiej żywności. Prezentacje krajowych produktów

26 maja w otoczeniu zielonego #Służewca, na gości w każdym wieku, czekać będzie oprócz znakomitego jedzenia, mnóstwo dodatkowych atrakcji. Każdego roku Piknik Poznaj Dobrą Żywność to święto polskiej żywności.

(czytaj więcej)
0

Trzecia edycja kampanii "Lowe Krowe". Promocja zdrowych nawyków

Zapraszamy do udziału w trzeciej edycji kampanii# "Lowe Krowe"!

(czytaj więcej)